Tag Archives: економија

(ВИДЕО+ФОТО) Никогаш не е доцна: 90. годишна баба конечно дипломирала – 71 година откако се запишала на факултет

Една баба од САД на 90-годишна возраст конечно ја земала дипломата во свои раце, дури 71 година откако се запишала во прва година на факултет. Џојс ДеФау, потоа Џојс Виола Кејн, ја започнала својата бруцошка година на Универзитетот во Северен Илиноис во 1951 година со планови да стекне диплома по …

Повеќе »

2023 година ќе биде интересна година која носи ТЕКТОНИЧКИ ПРОМЕНИ: Нè воведува во сосема нова ера на човештвото!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сатурн и Плутон и Нептун во 2023 година Сатурн и Плутон ќе имаат свој танц и презентација во 2023 година. Секако ја бојат следната година; и тоа на неколку …

Повеќе »

ОПАСНО – Поради занемарување на мерките на САД и се закануваат големи проблеми: „Тоа е рецепт за катастрофа!“

Ненадејниот скок на бројот на заразени со ковид-19 во Соединетите држави во најголем дел е предизвикан од игнорирање на препораките за одржување физичко растојание и носење маски, вели Фаучи. Главниот експерт на американската администрација за заразни болести, Ентони Фаучи, рече дека дневното зголемување на случаи на инфекција е најизразено во …

Повеќе »