2023 година ќе биде интересна година која носи ТЕКТОНИЧКИ ПРОМЕНИ: Нè воведува во сосема нова ера на човештвото!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Сатурн и Плутон и Нептун во 2023 година

Сатурн и Плутон ќе имаат свој танц и презентација во 2023 година. Секако ја бојат следната година; и тоа на неколку години.
Годините што ни претстојат нè воведуваат во ерата на Водолија. Се соочуваме со големи промени на лично и на глобално ниво. Ќе бидеме сведоци на насилни цивилизациски промени, промени кои ја менуваат свеста на човештвото.


Сатурн е во Водолија во последните три години, а во март 2023 година влегува во Риби и останува до 2026 година. Многу важна промена, покрај Сатурн, е и транзитот на Нептун, кој го менува правецот по 165 години! Заедно не менуваат со децении. Тие не учат да бидеме најдобрата верзија од себе, да го сакаме светот и да го почитуваме човештвото. Ќе видиме колку ќе успееме во тоа. Сатурн ни даде предупредување затоа што го смени знакот токму на денот на короната 2022 година! Тоа беше само еден од неговите тешки и бавни, но силни чекори во врска со човештвото.

This image has an empty alt attribute; its file name is horoskop-mesecina-vo-bliznaci-1.jpg


Нептун има две страни – сака музика, танц, љубов, додворување, а од друга страна сака и измами… а сега Сатурн и Нептун ќе бидат во спој во март 2023 година. Сатурн е тој што набљудува, па ако некој ја искористил другата страна на Нептун – лаги, измами, преку ноќ ќе биде повикан на животна одговорност од Сатурн. Тогаш, кога „тепа на Господ, не мисли“!

Во личното поле на секој од нас има широк и големо отворање на очите. Ги отстрануваме пајажините и јасно гледаме кој ја држи палката и кој ни го диктира животот. Ќе бидеме сведоци како нивниот авторитет и моќ брзо го губат влијанието и дека полека веќе во 2026 година, планетата Земја станува многу подобро место за живеење. Секако, за некои промените ќе бидат болни и погубни, а за други јасни и ослободувачки! Сатурн му дава на секого според нивната заслуга, тој е фер судија. Плутон се движи од Јарец во Водолија во март 2023 година. Плутон владее со подземјето, парите, туѓите или наследените пари, како и парите на големите играчи во светот и парите кои не се стекнати на вистински начин. Плутон ќе биде во квадрат, што значи борба, борба за големите и моќните, каде што ќе има големи и сериозни падови, а се однесува и на светската економија!


Големите пари се секогаш туѓи пари! Ќе почне со камшик и ќе им донесе болни промени! Ние на личен план, тоа нема да го почувствуваме болно, но мал совет е да ги задржиме нашите пари кај нас (под перница).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …