Tag Archives: бојана скендеровски

(ВИДЕО+ФОТО) Бојана Скендеровски денеска на јавноста ѝ ја претставува моќната балада со наслов „Сонце меѓу сенките”

По одличната „Среќа и несреќа” Бојана Скендеровски денеска на јавноста ѝ ја претставува моќната балада со наслов „Сонце меѓу сенките”. И оваа композиција, како што веќе и најави Бојана, ќе биде дел од новиот студиски материјал што паралелно се подготвува и за домашниот, но и за пазарот во соседството. „Интересно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бојана со честитка за Илинден: Денес го промовираше спотот за „Море сокол пие“!

Со гордост ви го најавуваме најновиот проект направен од душа и со душа, а со потписот на Бојана Скендеровски. Станува збор за преработката на една од најубавите македонски песни со наслов „Море сокол пие“, која доби верзија во изведба на Бојана. А токму сработеното Бојана реши да ѝ го подари …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бојана ја промовираше „Среќа и несреќа“ – хит песна која е „заразно“ добра и певлива!

Бојана ја промовираше „Среќа и несреќа“, песна со која уште еднаш покажа дека местото и е во самиот врв на македонската поп сцена…Промоцијата на песната и видеото беше во просториите на Продукција Скендеровски а беа присутни бројни новинари но и пријатели на Бојана и продукцијата. Беше присутен и авторот на …

Повеќе »

(ФОТО) Бојана Скендеровски радосната вест ја соопшти на Фејсбук!

Поп пејачката и домаќинка на „Улица Македонија“ последните денови е во центарот на вниманието... Пишувавме за нејзините реакции за коментарите на модниот гуру на 1ТВ, Сергеј Варошлија, но и нејзините коментари и одговори на „ниските удари“, а сега после нејзината објава на Фејсбук е јасно дека е вистинска мама и …

Повеќе »

(ФОТО) Време е за тужби – „1ТВ“ во одбрана на Варошлија со интимни детали за Бојана Скендеровски: Водителката повторно директна!

Слобода на говор на значи и нечие озборување, понижување или омаловажување… Тоа веќе треба да им стане јасно на сите кои „го негуваат жолтиот стил“ бидејќи некој ќе започне и ќе тужи за навреди, претрпување емотивна болка – впрочем како што политичарите тоа го прават со години. Зошто телевизиските лица …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Браво за Бојана Скендеровски: Сергеј ја нарече „мутирана Лила“, но таа не му молчеше како другите – Му врати во негов стил!

Оние со „многу нерви“ можеби и го следат шоуто на Сергеј Варошлија во кое тој редовно (веројатно така мислат дека ќе имаат гледаност) ги навредува македонските познати личности, но една од нив – Бојана Скендеровска не му остана должна. Впрочем, се’ додека некој не започне да се спротивставува на овие …

Повеќе »