Tag Archives: алцхајмер

(ФОТО) Познатата пејачка ЖИВЕЕ СО ТУМОР НА МОЗОКОТ кој одбива да го оперира: ЕВА зошто се посомневала на Алцхајмерова болест – и сега изгледа ПОДОБРО ОД БИЛО КОГА

На 65-тото доделување на музичките награди Греми кое се одржа во Крипто Арената во Лос Анџелес се собраа голем број познати личности како Мадона, Џенифер Лопез, Адел, Бијонсе… Меѓу нив беше и Шерил Кроу, позната пејачка и добитничка на девет Греми (и номинирана дури 32 пати), која ја изведе песната …

Повеќе »

Починал актер од серијата „Беверли Хилс“

Актерот Џозеф Е. Тата, најпознат по улогата на Нејт, сопственикот на „Пич пита“ во серијата „Беверли Хилс“, починал на 86-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја сподели Иан Зиринг, кој во серијата го играше Стив. „Во последните неколку месеци ја загубивме Џесика Клајн, една од најуспешните писателки и продуценти на …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕТО ДОКАЖАЛО – ЛУЃЕТО СО ОВАА КРВНА ГРУПА ЖИВЕАТ НАЈДОЛГО И СЕ НАЈОТПОРНИ НА ТЕШКИ БОЛЕСТИ: Тврдат научниците!

Дали припаѓате на оваа група? Истражувањата покажаа дека не е важно која крвна група сме, кога станува збор за отпорноста на организмот на болести. Ако имате нулта крвна група, вие сте еден од најиздржливите луѓе. Луѓето со оваа крвна група имаат најмалку шанси да страдаат од кардиоваскуларни болести, како што …

Повеќе »

Починала легендарната Барбара Виндзор

Актерката Барбара Виндзор починала на 83-годишна возраст. Ѕвездата на популарната британска серија „Eastenders“ и филмскиот серијал „Carry On“ починала во дом за стари лица во Лондон. Барбара Виндзор боледувала од Алцхајмерова болест и според нејзиниот сопруг Скот Мичел починала мирно. На Барбара Виндзор болеста и била дијагностицирана во 2014. година, …

Повеќе »