Tag Archives: 31. октомври

(ВИДЕО) „Тој се врати“: Пристигнува новиот „Терминатор“ – погледнете го првиот трејлер!

„Терминатор:Мрачна судбина“ во кино салите ќе се најде од 31. октомври. Џејмс Камерон, Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон повторно се на собир! „I’ll be back”! – Славната реплика од најомилениот робот кој го толкува Арнолд Шварценегер во филмот „Терминатор“ од 1984. година ги исполнил очекувањата на љубителите на франшизата. Од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоко Ѓорчев ни го враќа летото: Топлината на неговите „Шпански очи“ ќе ви ги згрее срцата!

Сите љубители на добрата музика добро знаат кој се крие зад прекарот „македонски Том Џонс“… Секако, мислиме на Ѓоко Ѓорчев, кој на 31. октомври во МОБ ќе го има својот концерт по повод 25. години музичка кариера… Поради седумте издадени албуми, бројните авторски песни, па оние фестивалски победнички ноти, како …

Повеќе »