Tag Archives: 15.милиони долари

(ФОТО) ХОНОРАРОТ на Арнолд Шварценегер за првите два „Терминатори“ е неверојатен – УМЕТНОСТ на преговарање!

Немало сомнение дека Арнолд Шварценегер заработил голем хонорар за неговата легендарна улога во „Терминатор“, но начинот на кој ја пресметал бројката што „легнала“ на неговата сметка е невообичаен. Актерот добил неверојатни 21.429 УСД по збор во филмот „Терминатор 2: Судниот ден“. Тој глумел во тој филм во 1991. година и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се’ за туризам: Австралиската влада дала 15. милиони долари за спот со Кајли Миног

Австралиската поп-sвезда Кајли Миног глуми во ново промотивно видео од нејзината земја која ги поканува британските туристи да ја посетат. Со триминутната песна наречена „Matesong“, таа се појавува покрај познатите Австралијанци како комичарот Адам Хилс, тенисерката Ешли Барти и играчот на крикет, Шејн Варн. Кајли и екипажот им посветуваат најголемо …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е најскапата венчаница на светот: Чини вртоглави 15. милиони долари!

Наемнина или купување венчаница е скап спорт. Кога станува збор за планирање на венчавка, а на многумина токму тоа им е најголемиот финансиски издаток. Но сите тие износи кои ги слушате се вистинска ситница во споредба со цената на најскапата венчаница на светот. Неа ја креирал египетскиот дизајнер Хану Ел-Бехаиру, …

Повеќе »