(ВИДЕО+ФОТО) Се’ за туризам: Австралиската влада дала 15. милиони долари за спот со Кајли Миног

Австралиската поп-sвезда Кајли Миног глуми во ново промотивно видео од нејзината земја која ги поканува британските туристи да ја посетат.
Со триминутната песна наречена „Matesong“, таа се појавува покрај познатите Австралијанци како комичарот Адам Хилс, тенисерката Ешли Барти и играчот на крикет, Шејн Варн.


Кајли и екипажот им посветуваат најголемо внимание на Британците со тоа што ги повикуваат во време на неизвесноста со Брекзит да се релаксираат.
Рекламата, наводно, чинела дури 15 милиони американски долари (близу 10 милиони евра), а австралиската влада се надева дека ќе привлече посетители за зајакнување на економијата и руралните области погодени од сушата и пожарите.
На социјалните мрежи, ова видео предизвика многу критики.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Поради голем интерес изложбата на Мирослав Масин насловена „Подобро на гранка отколку заглавен во лифт“ ќе биде продолжена до 30 јуни2024

Националната Галерија ве известува дека заради голем интерес изложбата на Мирослав Масин насловена „Подобро на …