Се однесувале како Меланија да не е важна, но таа е онаа која последна се смее!

Една година откако американскиот претседател Доналд Трамп влегол во Белата куќа, најпопуларна во кланот на Трамп, според анкетата објавена во петокот е првата дама Меланија…
Таа е попопуларна од својот сопруг, а и неговата ќерка Иванка.
Според анкетата, 48. отсто испитаници позитивно ја гледаат Меланија Трамп, додека 33. отсто не ја гледаат на позитивен начин.
Истражувањето кое го спровело Economist/YouGov покажало дека 43. отсто од испитаниците на позитивен начин го гледаат претседателот Трамп, а 52. отсто не.
Тоа е типично за првите дами кои често се попопуларни од своите сопрузи, политичари, појаснува YouGov.
На Иванка Трамп позитивно гледа 41. отсто од испитаниците, а на нејзиниот сопруг Џаред Кушнер само 25. отсто.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …