Tag Archives: популарност

(ВИДЕО+ФОТО) TickTocker е „копија“ на познатиот актер: Девојките дури и го извикуваат неговото име во…!

Овој ТикТокер го доби прекарот „Позгоден Ченинг Тејтум“ откако луѓето го виделе како танцува во стриптиз бар и забележале неверојатни физички сличности меѓу двајцата. View this post on Instagram A post shared by 𝐖𝐈𝐋𝐋 𝐏𝐀𝐑𝐅𝐈𝐓𝐓 (@will_parfitt) Велшанецот Вил Парфит изјавил дека луѓето често го мешаат со холивудски актер, не само …

Повеќе »

Златна Бубамара на популарноста за музичкиот амбасадор Симон Трпчески

Златна Бубамара на популарноста во категоријата „музички амбасадор“ годинава добива пијанистот со светска репутација Симон Трпчески. Со својата фасцинантна концертна активност ширум светот, Симон Трпчески веќе одамна дејствува како своевиден музички амбасадор и како амбасадор на севкупната култура на Македонија. Неговиот проект „Македонисимо“, премиерно изведен пред пет години на фестивал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОТВОРЕНО со Ацо Пејовиќ: „По мозочниот удар на жена ми ѝ се избришаа три месеци од меморијата, но фала му на Бога што ни ја врати!“

„Да, тоа е аневризма и таа е оперирана. Билјана е професор на факултет и паднала пред студентите. Операцијата траеше 6 и пол часа. За среќа, закрепна. Три месеци ѝ се избришани од меморијата.Не ни беше лесно, но повторно сме среќни”, раскажува Пејовиќ. Српскиот пејач Ацо Пејовиќ последниве месеци го сврте …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова расплакано момче денес е познат како најхрабриот човек на светот

ВОЛОДИМИР Зеленски е еден од најследените светски лидери на Инстаграм. Повеќе од 16. милиони луѓе го следат претседателот на Украина на таа социјална мрежа, а тој беше на врвот на најследените лидери во светот уште во 2020. година, кога го следеа девет милиони луѓе. Зеленски се приклучи на Инстаграм на …

Повеќе »

(ФОТО) 350.000 лајкови ЗА ЕДЕН ЧАС: Италијанските претставници за Евровизија позирале потполно голи!

Пејачите Махмуд и Бланко, кои годинава ќе ја претставуваат Италија на Евровизија, позирале целосно голи за новата насловна страница на италијанскиот магазин. Имено, тие позирале целосно голи, а со рацете ги покриле најинтимните делови од телото. Махмуд и Бланко споделија фотографија од насловната страница на магазинот на Инстаграм, а нивната …

Повеќе »

Три работи кои ги прават мажите љубоморни

Помалку е познато дека на просечниот маж му пречи вниманието што го добива, а уште помалку дека му пречи затоа што поради тоа се чувствува запоставен. Точно е дека жените се повеќе склони кон изразување љубомора, но тоа не значи дека мажите немаат проблем со тоа. Љубомората е типично женско …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ ЕДНО НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ВОЈВОДИТЕ ОД САСЕКС: Популарноста на Меган и Хари од ден на ден опаѓа, а ова е ПРИЧИНАТА!

Војвотката и војводата од Сасекс од ден на ден губат следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, додека тој број кај принцот Вилијам и Кејт Мидлтон само се зголемува. Ова се резултатите од истражувањето спроведено од британска компанија за анализа на податоци, и било откриено дека Меган и Хари престанале да ги …

Повеќе »

(ФОТО) КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Жените полуделе по бездомникот: „Ожени се со мене!“

Момците од приватна фризерска академија во Мексико сакале да покажат дека фризурата навистина може да го промени мажот. И според се судејќи – успеале. Кога сакале да покажат како фризурата го менува изгледот, фризерите се сетиле на млад бездомник. Му се јавиле, а потоа му ја скратиле косата и го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВЛЕГЛА ВО ГИНИСОВАТА КНИГА НА РЕКОРДИ! Таа има најголема УСТА на светот, широка дури 6,25 см: Еве што се може „да уфрли“ во неа!

Саманта Рамсдел (31) од Конектикат влезе во Гинисовата книга на рекорди како жена со најголема уста во светот, и токму затоа стана популарна на TickTok. На TikTok, Самана Рамсдел има 1,7 милиони следбеници благодарение на нејзината огромна уста. Таа рекла дека се чувствува одлично поради фактот дека може да ја …

Повеќе »