(Рецепт) Витаминска бомба која го јакне имунитетот и штити од зараза

Пијалок наречен витаминска инјекција штити од вируси и го зајакнува имунитетот.
Лесно е да се направи и не ви требаат никакви специјални состојки.
Состојки:
2 моркови
половина стапче целер
сок од еден лимон
сок од еден портокал
1 јаболко
1 банана
малку мед
малку ситно рендан ѓумбир
чаша вода
Подготовка:
Измијте го овошјето, исечете го и ставете го во блендер. Измешајте добро. Додадете вода, мед и ѓумбир. И измешајте малку повеќе. На крајот, сè што треба да направите е да уживате

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светата великомаченичка Екатерина

Ќерка на царот Конста. По смртта на татко ? живееше со својата мајка во Александрија. …