Tag Archives: лимон

КОНСУМИРАЈТЕ ГО НАУТРО – Овој пијалок ќе ви помогне да ги намалите мастите од стомакот

Отстранувањето на масните наслаги од стомакот може да биде многу напорно, па не е лошо да знаете неколку трикови со кои побрзо ќе ги отстраните масните наслаги, но и ќе го детоксирате телото и ќе го забрзате метаболизмот. Овој напиток за отстранување на масните наслаги стана тренд на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете прв пат пробало лимон и го „пробил“ интернетот со својата урнебесна реакција

Мајката Кара Вудхаус неодамна го запознала својот син со лимоните, а како и многу мајки на малечки, таа ја споделила неговата реакција на социјалните мрежи. Поради неговата учтивост, момчето стана вирално за само неколку дена. „Дали би сакал лимон?“. Го прашала Кара синот, кој се вртел покрај неа во кујната. …

Повеќе »

Ги чисти артериите и ги спасува бубрезите: Доволни се две шолји дневно, наутро на празен стомак

Крвниот притисок е како термометар за здравје. Високиот крвен притисок значи дека вашето срце работи понапорно за да пумпа крв. Ова е опасно бидејќи може да доведе до срцев удар, церебрална тромбоза или нарушувања на бубрезите. Поради оваа причина, многу е важно да се контролира крвниот притисок. Многумина го знаат …

Повеќе »

(Рецепт) Смути со цимет кој „топи“ килограми

Општо е познато дека циметот го поттикнува метаболизмот, а во комбинација со освежителното овошје килограмите едноставно се „топат“. Состојки: 1 големо јаболко 2 чаши спанаќ 3 лажички сечкан коријандер 1 лимон 1 филџан свежо исцеден сок од портокал 2 лажички ѓумбир 1/3 од банана 1 лажичка цимет. Подготовка: Сите состојки …

Повеќе »

(Рецепт) Отстранете ја СЕКОЈА БРЧКА од лицето: Потребни ви се само трите состојки кои ги имате во кујната

Главната состојка на оваа маска е квасецот! Дали знаевте дека квасецот има неверојатни својства кога станува збор за одржување на младоликоста? Поради својот состав, позитивно влијае на изгледот и квалитетот на кожата. И го враќа сјајот и еластичноста, а редовното користење на оваа маска многу брзо ќе ги намали брчките …

Повеќе »

(Рецепт) Избелете ги алиштата без избелувач: Има четири начини со состојки кои сите ги имаме!

Да се ​​обелат алиштата, на сосема природен начин. Бела кошула или совршено бела маица се класика кога станува збор за гардероба. Дали сте ја погледнале белата облека во последно време? Ако изгледа малку сиво или валкано бело, можеби е време да ја освежите. Ако немате белило при рака или ако …

Повеќе »

Трикови со лимон кои ќе ви го олеснат животот

Лимонот е една од најздравите намирници и пожелно е секогаш да го имате дома Освен што е исклучително здрав, лимонот може да се користи и за чистење на разни предмети за домаќинството. Со овие четири трикови ќе го олесните животот. Правите коцки мраз Едноставно направете коцки мраз од користено парче …

Повеќе »

Зошто треба да ЦЕДИМЕ ЛИМОН? Пијте еден од најздравите пијалоци на светот!

Лимонадата е една од најздравите опции кога станува збор за избор на пијалок. Сокот од еден лимон содржи околу 30 мг витамин Ц, што е 33% од 90 мг препорачана дневна доза. Витаминот Ц не одржува здрави на следниве начини: Заздравување на раните На нашето тело му треба витамин Ц …

Повеќе »

(Рецепт) Испробајте ДОЖИВОТНА ДЕПИЛАЦИЈА: Нанесете ја оваа природна смеса под пазувите и ќе се ослободите од маките!

Сè што ви треба за трајно отстранување на влакната под пазувите се сок од лимон и шеќер. Пристигнува убавото време, а со тоа и вечната мака на жените – влакната. Некои едноставно ги бричат, но за оние кои избегнуваат таков третман, ласерското отстранување е сè почест избор. Жените кои, од …

Повеќе »