Овие хороскопски знаци ќе ги следи среќа во октомври

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
ПРЕД нас е октомври, интересен месец во кој нема да ни недостасуваат поволни можности на емотивен, деловен и финансиски план. Според астрологијата, најсреќни ќе бидат овие четири хороскопски знаци за кои ѕвездите подготвуваат бројни пријатни изненадувања:

Терезија
Терезиите ќе имаат многу причини за славење. За нив ова е месец полн со нови можности кои треба да ги искористат. Треба да престанат да се плашат од неуспех и да почнат посилно да се борат за она што го сакаат. Многумина очекуваат нова љубов, додека паровите би можеле да прослават свршувачка. Втората половина од месецот е одлична за напредок во бизнисот и носи одлични можности за заработка.


Близнаци
Одлично ќе се забавуваат, а излегувањето и забавата ќе бидат составен дел од секојдневието. Ќе бидат поопуштени од последните недели, а на проблемите ќе им пристапуваат смело, што ќе придонесе за нивно брзо решавање. Ова е месец на нови љубовни приказни, па самците би можеле да ја запознаат својата сродна душа, додека паровите ги очекува свршувачка или доаѓање на принова. Успехот во бизнисот нема да ги заобиколи ниту нив.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …