Tag Archives: среќа

СТАРИ НАРОДНИ ВЕРУВАЊА – СЕКОЕ УТРО ЗАДОЛЖИТЕЛНО ФРЛАТЕ НЕШТО ОД КУЌАТА: Нашите БАБИ вака ПРИВЛЕКУВАЛЕ СРЕЌА, а 1. работа најмногу привлекува пари!

Стари народни верувања на нашите баби – вака жените привлекувале среќа, здравје и пари во својата куќа! Нашите баби користеле многу трикови за да привлечат добра енергија во домот, а некои од нив постојат дури и во кинескиот фенг шуи. Ви ја пренесуваме приказната за 7. активности за кои се …

Повеќе »

3. знаци ја отвораат вратата за среќа во следните 8. месеци: Јупитер се движи директно и носи множење на парите и изобилството!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во октомври, неколку планети излегоа од ретроградно движење одеднаш и животот почна да добива посветла енергија.Поддршката на овие планети ќе ни се најде на крајот на годината, бидејќи многумина …

Повеќе »

Ретроградниот слабее, пристигнува НОВА енергија: Еве кои хороскопски знаци ќе имаат среќа во НОЕМВРИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Месецот ноември ќе биде обоен од Скорпија, што е страст и длабочина на нашата душа! Сонцето, Марс и Меркур влегуваат во Скорпија на 5. ноември 2021. година. Важно е …

Повеќе »

За овие три знаци октомври ќе биде најубав месец во оваа година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред нас е месецот во кој есента е најубава, а на астролошко ниво, а среќата им се насмевнува на овие хороскопски знаци. Октомври 2021 година ќе биде најдобриот месец …

Повеќе »

Ретроградниот Меркур ќе залекува некои скршени срца: 3. знаци на Зодијакот ќе имаат среќа во љубовта!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролошката прогноза предвидува дека тагата ги доживува последните денови, непосредно пред трајно да заврши. Ретроградниот Меркур ќе излечи некои скршени срца и ќе донесе среќа во љубовта за 3. …

Повеќе »

ОВИЕ 4 хороскопски знаци до крајот на 2021 година ги очекува романтична магија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Нам ни се чини дека 2021 година брзо помина, и остануваат уште четири месеци во кои нашите животи можат драстично да се променат. Астролозите истакнуваат дека есента и зимата …

Повеќе »

ЗОШТО ЈАДЕМЕ А НЕ СМЕ ГЛАДНИ? Стручњак дава ТРИ фантастични совети!

Сити сме а јадеме? Зошто храната е наша удобност и задоволство? Во храната наоѓаме засолниште од негативните емоции и проблеми, „лечиме“ тага, разочарувања, го смируваме гневот и бесот, славиме успеси, „компензираме“ и многу други состојби. Она што го јадеме и начинот на кој тоа го правиме, всушност открива кои сме. …

Повеќе »

Што му треба на секој хороскопски знак за да биде среќен?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Лавот треба да даде дел од својата енергија и време на нешто поголемо од себе, а хуманитарната работа е идеална за тоа. Среќата на Ракот лежи во поддршката од …

Повеќе »

ТИЕ ЌЕ БИДАТ СРЕЌНИ ВО СЕПТЕМВРИ: Овие хороскопски знаци треба да се радуваат, некои ќе уживаат во љубов, а на други им се насмевнуваат пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Околу Терезијата ќе летаат додворувачи, Бикот мора да внимава на неговата комуникација, а Скорпијата може да ја најде љубовта на својот живот Среќата ги очекува некои хороскопски знаци во …

Повеќе »