Tag Archives: свршувачка

(ФОТО) Се свршил синот на Бекам, Викторија не го крие воодушевувањето:„Не можеме да бидеме посреќни!“

БРУКЛИН Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, се свршил со својата девојка Никола Пелц по деветмесечна врска. Среќната вест парот ја споделил со објавување заедничка фотографија на Инстаграм. “Пред две недели, ја замолив мојот душата да се омажи за мене и таа се согласи. Јас сум најсреќниот човек на …

Повеќе »

(ФОТО) „ТОЈ Е МОЈА СРОДНА ДУША, СЕКСОТ Е ОДЛИЧЕН“ – Љубовта им цвета иако таа има 60. години а тој 21.: „Пријателите ми предлагаат помош од психијатар!“

Пам Шастин (60) од Тулса, САД, била многу тажна кога нејзините пријатели и рекле дека Џонатан Лангевин (21) може да биде нејзин внук и ја советувале да посети психијатар. „Не можам да верувам дека моите пријатели, кои ги познавам повеќе од 30. години, не можат да бидат среќни заради мене …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Мелроуз плејс“ се „ослободила“ од наркотици и се свршила во 58. година: Доказ дека никогаш не е доцна и дека се’ се може!

Актерката Хедер Локлир се свршила на 58-годишна возраст со своето момче Крис Хајсер. Близок семеен пријател, на славната актерка, ја потврдил веста за свршувачката во магазинот „People“. Според него, парот бил верен уште од април, кога ја прославиле годишнината од нејзината трезвеност, после лекувањето од алкохолизам и зависност од дрога. …

Повеќе »

(ФОТО) ПОДГОТВЕНА ЗА НОВ БРАК – Не можело да мине во тајност: Џенифер Лопез и Алекс Родригез конечно ја прославиле свршувачката!

Датумот на свадбата на латиновата дива и поранешна бејзбол ѕвезда се чини дека се приближува. Иако официјалниот термин сè уште не е познат за јавноста и идните младенци не сакаат да го откријат, станува се повеќе јасно дека овој настан ќе се случи наскоро. Џенифер Лопез и Алекс Родригез минатиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наскоро ќе се венчаат – ИДНАТА СОПРУГА НА РАФАЕЛ НАДАЛ ЖРТВУВАЛА СЕ ПОРАДИ НЕГО: Циска е девојка од сенка, вредна и скромна убавица од соседството – за неа не постои ниту еден трач!

Во октомври, Рафаел Надал ќе се ожени за својата свршеница Марија Франческа Парело, попозната како Циска, со која е во врска 14. години. Рафа ја запросил Марија минатата година на романтично патување во Рим. Циска е девојка во сенка која не сака јавно да се експонира, што секако ги заинтригирало …

Повеќе »

(ФОТО) Александар Белов става крај на ергенскиот живот: Со фотографија од прстенот објави дека се вери со саканата Јелена

Македонскиот пејач, кој се прослави со учеството во шоуто „Операција Триумф“,Александар Белов има среќна вест – ја запроси својата девојка Јелена Станковиќ. 32-годишниот неготинец ја објави веста за свршувачката со фотографија од прстенот. View this post on Instagram Zvanično, DA 💍 A post shared by Aleksandar Belov (@aleksandarbelov) on Sep …

Повеќе »

(ФОТО) ФИЛМСКО СЦЕНАРИО – Пар отишол да нурка кај Пељешац и изрониле стар ковчег: Кога го отвориле Ива не можела да верува дека тоа ќе и го промени животот!

Ива Сабалјо со дечкото Ален отишла да нурка кај Пељешац, несвесна дека ќе и се случи нешто што ќе го памти цел живот. Еден ден отидоа на нуркање во Жуљани на Пељешац. Тоа беше нејзино прво такво искуство, па затоа размислувала само на дишењето, несвесна дека приказната за нуркањето е …

Повеќе »

(ФОТО) Крај за ергенскиот живот на македонскиот ракометар Филип Кузмановски: Неговата Моника кажа „ДА“

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Кузмановски реши да му стави крај на ергенскиот живот и синоќа ја запросил својата девојка Моника. Станува збор за велешанката Моника Игнова, која патем е прва братучетка на неговиот соиграч од националниот тим, Дејан Манасков.Игнова има 25 години, ги заврши додипломските студии на Правниот факултет во …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез открила што мисли за измамата на својот свршеник!

Откако тој и Џенифер Лопез се свршиле не престануваат шушкањата за неверството на Алекс Родригез. Скандалот во кој се нашле свршеникот на Џеј Ло и бившата сопруга на играч на американски фудбал, Жозе Кансеко, никако не се смируваат. Напротив и моделот на Плејбој, 44. годишната Зор Грегори тврди дека 43. …

Повеќе »