Tag Archives: принова

Овие хороскопски знаци ќе ги следи среќа во октомври

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ПРЕД нас е октомври, интересен месец во кој нема да ни недостасуваат поволни можности на емотивен, деловен и финансиски план. Според астрологијата, најсреќни ќе бидат овие четири хороскопски знаци …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИНОВА – „Одиме повторно“: Глумицата Гал Гадот ја објавила среќната вест

Гал Гадот среќната вест ја објавила на својот профил на Инстаграм… Популарната актерка Гал Гадот е повторно бремена и оваа среќна вест ја соопшти на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм, каде објави слика со сопругот и ќерките. На сликата, сите се прегрнуваат еден со друг со насмевка, допирајќи и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка (44) се пофалила со фотографија од стомакот: Го чека 22. дете

Најголемото семејство на Велика Британија брои 24 члена – родители, 21 дете и со нетрпение ја чека пориновата. 44-годишната Сју Радфорд за два и пол месеци ќе го роди своето 22-ро дете. Гордата мајка напредокот го бележи на социјалните мрежи, а сега со 208.000 обожаватели споделила како изгледа трудничкото стомаче …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта прави чуда: Антонио Милошоски, на пролет, очекува петта принова!

Другарите и другарките на Давид на шега велат „секое летенце, Милошоски добиваат детенце“. Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски (44) и неговата неколку години помлада сопруга Симона, наскоро очекуваат уште една принова во семејството. Во собраниските кулоари се прошири информацијата дека Милошоски пред празниците веќе почестил дел …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари ја потврдил веста за принова во кралското семејство: Британците пресреќни поради новиот миленик!

Британскиот принц и потврдил на британската јавност дека тој и неговата сопруга, Меган Маркл, станале сопственици на ново куче, а војвотката од Сасекс се пожалила дека нејзиното име луѓето и понатаму погрешно го изговараат… За време на недамнешната посета на центарот за млади во покраината Сасекс, 34. годишниот принц на …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Чиста љубов’ – Момчило Оташевиќ го открил полот на детето кое го очекува со девојката Јелена!

Црногорскиот глумец Момчило Оташевиќ (28) кого го гледаме во хит серијата „Чиста љубов“, за неколку месеци по прв пат ќе стане татко.Тој со неговата избраничка, глумицата Јелена Перчин (37) очекува дете,а сега одлучил да го открие полот. Иако веќе две и пол години е во среќна врска со Јелена, Момчило …

Повеќе »

(ФОТО) Каква недела за Меси: Фудбалерот објавил дека очекува принова во семејство!

Лионел Меси имаше фантастична недела во која успеа да ја спаси Аргентина и со хет-трик против Еквадор и да ја донесе до Светското првенство во Русија во 2018, а сега неделата ја заврши со одлична вест – со сопругата Антонела Рокуцо го очекуваат своето трето дете. Двојката веќе има два …

Повеќе »