Кеба во затвор: Возел без дозвола кога на пешачки ја удрил девојката!

Пејачот Драган Којиќ Кеба кој во вторникот со своето „Ауди“ на пешачки премин во Белград ја покосил 18. годишната Александра Ѓ. не смеел да вози бидејќи претходно поради други прекршоци му била одземена возачката дозвола. Но, пејачот продолжил да вози…
Против Којиќ била поднесена кривична пријава за загрозување на јавниот сообраќај а му се заканувала казна затвор од три години…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …