Tag Archives: прегазил девојка

Кеба во затвор: Возел без дозвола кога на пешачки ја удрил девојката!

Пејачот Драган Којиќ Кеба кој во вторникот со своето „Ауди“ на пешачки премин во Белград ја покосил 18. годишната Александра Ѓ. не смеел да вози бидејќи претходно поради други прекршоци му била одземена возачката дозвола. Но, пејачот продолжил да вози… Против Којиќ била поднесена кривична пријава за загрозување на јавниот …

Повеќе »