Tag Archives: три години

„Во секој случај, благодарен сум на Бога што почувствував како е да се биде татко“: Потресна исповед на Жика Тодоровиќ за смртта на неговиот син

Актерот Срѓан Жика Тодоровиќ нашол сила да проговори за најголемата трагедија што го снашла. Жика Тодоровиќ и неговата сопруга Ана го загубија тригодишниот син Дејан во 2017 година. Неговата ненадејна смрт остави неизлечива рана во нивните срца. „Секој ден ги гледам неговите слики и го бакнувам, а некои од тие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Има три години и вози Ферари од илјада коњи

ЈАБОЛКОТО не паѓа далеку од стеблото. Новата сензација на социјалните мрежи е Зејн Софуоглу. Иако има само три години, тој доживеал повеќе од повеќето возрасни во целиот свој животен век на возење. Многумина му завидуваат, а оние другите ги осудуваат оние кои му овозможиле се’ ставајќи го во голема опасност. …

Повеќе »

(ВИДЕО) 2,4 милиони прегледи: Девојче (3) напамет ги знае сите возачи на Формула 1

ДЕЦАТА можат да запомнат неверојатна количина на информации кога се заинтересирани за некоја тема, како ова мало девојче кое стана вирално на TikTok бидејќи ги знае сите врвни возачи во Формула 1 по име, пренесува Kidspot. Видеото објавено од нејзината мајка Кери Мејсон покажува дека тригодишното девојче може да именува …

Повеќе »

ГОТОВО Е! РОНАЛДО ДОБИВА НАЈГОЛЕМА ПЛАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА СПОРТОТ: Меси слави титула, а Кристијано брои арапски пари!

Кристијано Роналдо дефинитивно кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија. Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се согласи со условите на саудискиот клуб Ал Насра и до крајот на календарската година ќе биде претставен како нивно ново засилување, најголемо во историјата. Роналдо веќе неколку недели е слободен играч, откако беше отпуштен од …

Повеќе »

Овие ЗНАЦИ ќе имаат НЕВИДЕНА среќа во следните ТРИ години: Се’ што ќе започнат ќе биде УСПЕШНО, особено на полето на ЉУБОВТА и ПАРИТЕ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Луда среќа ги чека овие три хороскопски знаци до 2025. година. Во следните три години неколку хороскопски знаци со леснотија ќе ги постигнат своите цели и ќе уживаат во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка поканила 27. деца на прославата на третиот роденден на нејзината ќерка, но никој не се појавил

БРЕАНА Стронг од Солт Лејк Сити го резервирала целото затворено игралиште, нарачувајќи пици и „Фрозен“ торта за третиот роденден на нејзината ќерка Ејвери. Но, кога никој не се појавил на прославата, таа рекла дека била принудена да фрли се во ѓубре. Во видеото објавено на TikTok, Бреана открила дека поканила …

Повеќе »

(ФОТО) ПО ПОЛОЖУВАЊЕТО ЗАКЛЕТВА – Емотивна средба во српското Собрание: Тригодишниот син на Ана Брнабиќ и дотрчал во прегратка

По давање заклетва во српското Собрание, присутните биле сведоци на емотивни сцени откако синот на премиерката Ана Брнабиќ и дотрчал во прегратка. Српската премиерка Ана Брнабиќ вчера во Собранието со членовите на новата влада положувала заклетва, а церемонијата ја следеле нејзината партнерка Милица Ѓурѓиќ и нивниот тригодишен син Игор. За …

Повеќе »

(ФОТО) Дури три пати е прогласена за најсекси жена на светот и се уште нема конкуренција!

Ја нарекуваат и холивудската барбика… Познатата актерка Маргот Роби има причина за славење. Имено, австралиското издание на магазинот Maxim ја објави својата годишна листа Hot 100 за 2022. година. Оваа занесна русокоса со извонредна убавина по трет пат ја освои ласкавата титула за најсекси жена на светот, според ова списание. …

Повеќе »

Откриено колку ПСЖ му платил на Мбапе да не оди во Реал

КИЛИЈАН МБАПЕ пред половина година бираше помеѓу останување во ПСЖ и заминување во Реал Мадрид. На крајот тој избра да остане во Париз. Иако францускиот напаѓач изјави дека парите не играат пресудна улога, ретко кој му поверувал.Сега Le Parisien откри колку пари добил Мбапе за да остане во францускиот шампион. …

Повеќе »