Tag Archives: кеба

(ВИДЕО) Кеба сними песна на македонски јазик

Популарниот српски пејач, Драган Којиќ – Кеба, кој досега има снимено песни и на романски, грчки, бугарски, ромски, кинески јазик, како што вели, во знак на благодарност кон омилената македонска публика, снимил песна на македонски јазик во соработка со нашиот Борче Нечовски, кој го напиша текстот. Темата носи наслов „Животот …

Повеќе »

Кеба во затвор: Возел без дозвола кога на пешачки ја удрил девојката!

Пејачот Драган Којиќ Кеба кој во вторникот со своето „Ауди“ на пешачки премин во Белград ја покосил 18. годишната Александра Ѓ. не смеел да вози бидејќи претходно поради други прекршоци му била одземена возачката дозвола. Но, пејачот продолжил да вози… Против Којиќ била поднесена кривична пријава за загрозување на јавниот …

Повеќе »