(ФОТО) Воодушевиле со честитката: Арчи ги разнежнил обожавателите!

Војводата и војвотката од Сасекс овој Божик одлучиле да го минат далеку од Лондон, во Канада, а на службениот профил на Твитер осамнала божиќна честитка на кралскиот пар која ги воодушевила нивните следбеници…

Принцот Хари (35) и војвотката од Сасекс, Меган Маркл (38) ги воодушевиле социјалните мрежи кога во понеделникот навечер објавиле божиќна честитка со седуммесечниот син Арчи. Службениот профил на Твитер на кралскиот пар објавил фотографија на која Меган и Хари позираат пред елка додека сето внимание го украл Арчи кој љубопитно гледал во фотоапаратот.


„Ова е најслатка честитка на војводата и војвотката од Сасекс. Среќен Божик на сите“, стои во објавата на службениот профил. Кралскиот пар е познат по тоа дека не се придржува до пропишаните обичаи, па за овие празници одлучиле да ја посетат Канада каде Меган живеела седум години.


Војводата од Сасекс беше чест посетител на Канада, а на војвотката и била дом седум години пред да стане член на кралското семејство, па поради Хари се простила од ликот на Рејчел Зејн во популарната серија „Suits“ која ја лансирала меѓу ѕвездите.
Бабата, кралицата Елизабета II. (93) го подржала планот на Меган и Хари да се одмроат и да не се придружат на остатокот на кралското семејство на Божик.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откриени нови детали од истрагата за смртта на актерот Метју Пери: На позната личност и биле одземени мобилниот телефон и лаптопот

Актерот Метју Пери, славниот Чендлер од хит серијата „Пријатели“ беше пронајден мртов во својот дом …