(ФОТО) ВО ЈАВНОСТ СЕ ПОЈАВИЛ ПРИВАТЕН МЕИЛ НА МЕГАН МАРКЛ: Конечно е откриена вистината за скандалот што ја потресе Британија!

Уште една вест во низата што ја шокираше јавноста…
Новинарот и автор на биографијата,на моментално најпознатата војвотка во светот Меган Маркл, Омид Скоби објавил приватна електронска пошта во медиумите во која Меган ги замолува своите асистенти да објават официјално соопштение во кое ќе напишат дека Кејт ја расплакала поради фустаните за деверушите на свадбата.


Да потсетиме, во 2018 година, британските медиуми објавија сторија дека Меган ја расплакала Кејт Мидлтон за време на пробата на фустаните за девојчињата со цвеќиња на кралската венчавка, а некои шпекулираат дека ќерката на Кејт и Вилијам и принцезата Шарлот биле главната причина за расправијата. Тоа била една од темите што предизвикала голема бура во Велика Британија и за која Меган зборувала во интервјуто за Опра Винфри.


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official)


Еве што пишува во меилот:
„Па, ако дадеме какви било официјални изјави сега, можеби Бакингемската палата може конечно да испрати дека јас не ја расплакав Кејт. Зошто мојата страна од приказната никогаш не е важна за никого во палатата”, се вели во наводниот меил на Меган.


Омид изјави дека овој пат, како и многу пати порано, барањата на Меган Мркл биле одбиени од кралското семејство.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиерна изведба на театарската претстава „Парови“ вечерва во Драмски

Вечерва, со почеок во 20:00 часот, во Драмскиот театар во Скопје, премиерно ќе биде изведена …