(ВИДЕО+ФОТО) ШОК НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА ЦЕЗАР – Намачкана со крв, а потоа гола: Глумицата имала моќна порака!

Церемонијата на доделување на француските награди „Цезар“ повторно се одржа во париска Олимпија, но, и овојпат не поминало без контроверзии.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Matthieu Coville (@giwanok)


Актерката Корин Масиеро излегла на сцената во костум на магаре покриен со вештачка крв, а потоа целосно се соблекла.
Според Deadline, Масиеро се искачил на сцената облечен во магаречки костум испрскан со вештачка крв.


https://twitter.com/i/status/13704977449498609667

Додека водителката на програмата, Марина Фоа, гледала во шок, актерката го соблекла костумот како и фустанот и останала целосно гола, по што публиката аплаудирала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivier Enogo (@olivierenogo)

Со фразите „нема иднина без култура“ и „врати ни ја уметноста, Жан“ напишани на нејзиниот стомак и грб, Масиеро протестираше против мерките за запирање на ширењето на ковид 19, кои беа воведени од француската влада и премиерот Жан Кастекс.
Другите актери, иако без соблекување, исто така повикаа на отворање театрите и кината за време на церемонијата и ги критикуваа мерките на француската влада.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …