(ФОТО) Васил Атанасов: Ванчо Петрушевски беше омилен и меѓу најмладите!

Васил Атанасов на својот профил на Фејсбук од непрежалениот глумец се прости со сеќавање…
„Додека работев во Велјуса, како наставник по музика, едно сабајле дојде Ванчо Петрушевски заедно со Гоце Тодоровски и ме замолија да ги придружувам музички на сите нивни концерти кои им беа организирани по сите основни училишта во струмичко, во Богданци, Гевгелија…Па така, тоа ми остана како еден голем спомен кој ќе го носам вечно во моето срце. Штета што тогаш со мене не носев камера за да ги забележам сите тие успешни концерти. Многу ми е жал за денешната најлоша вест дека доајенот Ванчо Петрушевски погинал од струен удар и не остави вечно да тагуваме по него.
Почивај во мир пријателе, голем човеку и голем патриоту.
Нека ти е вечна слава! Амин!“


Gepostet von Vase Vasil Atanasov am Samstag, 25. August 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Екран ви ги претставува хедлајнерите на Pinkpop 2024

Екран во неколку објави ќе се обиде да ви ги презентира најголемите музички имиња кои …