Tag Archives: најмлади

(ВИДЕО) „ПОТОЧИЊА 2020“ како ТВ издание: Нови хит песни за најмладите!

Корона вирусот е причина најмалечките својот омилен фестивал да не го гледаат во живо туку како ТВ издание… За жал, пандемијата придонесе многу културни манифестации да не се одржат како досега, но ете организаторите на „Поточиња“ се снашле и се решиле на ТВ издание, а се’ со цел да не …

Повеќе »

(ФОТО) Скопска зоолошка добива „Бејби Зоо“

Скопје Зоо добива мини зоолошка градина за најмладите. По теркот на европските и светските и во скопската зоолошка ќе се отвори Бејби Зоо. Тоа е заградена мини зоолошка градина каде што ќе има мали безопасни животни и каде што децата во присуство на Зоо негувател ќе може поинтеркативно да се …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Атанасов: Ванчо Петрушевски беше омилен и меѓу најмладите!

Васил Атанасов на својот профил на Фејсбук од непрежалениот глумец се прости со сеќавање… „Додека работев во Велјуса, како наставник по музика, едно сабајле дојде Ванчо Петрушевски заедно со Гоце Тодоровски и ме замолија да ги придружувам музички на сите нивни концерти кои им беа организирани по сите основни училишта …

Повеќе »

(ФОТО) Skopje City Mall како во европските метрополи, сјае во новогодишни бои

Остануваат уште неколку дена до најлудата ноќ во годината и меѓу луѓето владее новогодишна еуфорија. Оваа позитивна енергија е најприсутна во Skopje City Mall, каде деновиве е актуелна Магичната сказна. Големата новогодишна елка како во европските метрополи, прекрасните декорации и сијалички ја доловуваат најавтентичната атмосфера која на сите им предизвикува …

Повеќе »

„Проект среќа“ со новогодишна акција за најмладите

„Важно е кај сите да се разбудат алтруизмот и хуманоста токму за Нова година, кога децата и луѓето кои немаат, се чувствуваат отфрлено“ Во организација на здружението „Проект среќа“, денес (1 декември) почнува проектот „И јас сум Дедо Мраз“, новогодишна кампања која има за цел да обезбеди новогодишни подароци за …

Повеќе »