Tag Archives: васил атанасов

ИН МЕМОРИАМ – После долго боледување почина фолк пејачот Васил Атанасов

Денес во Германија после подолго боледување почина фолк пејачот Васил Атанасов кој го отпеа еден од најголемите македонски хитови „Проклет да е кој не раздели“. Оваа тажна вест се појави на неговиот профил на Фјсбук а негови бројни колеги се простуваат од Васил. За веста на профилот на Атанасов на …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Атанасов: Ванчо Петрушевски беше омилен и меѓу најмладите!

Васил Атанасов на својот профил на Фејсбук од непрежалениот глумец се прости со сеќавање… „Додека работев во Велјуса, како наставник по музика, едно сабајле дојде Ванчо Петрушевски заедно со Гоце Тодоровски и ме замолија да ги придружувам музички на сите нивни концерти кои им беа организирани по сите основни училишта …

Повеќе »