Tag Archives: основни училишта

Многу музика и забава на хуманитарниот настан на Халк банка во Градски парк

Со многу музика и забава, многу деца и врвулица од луѓе, вчера во Градскиот парк во Скопје, кај популарната „школка“ се одржа тричасовен хепенинг со кој Халк банка ја претстави својата најнова понуда –„ризико“ кредити со животно осигурување која банката ја реализира во партнерство со Кроација осигурување живот. Во текот …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Атанасов: Ванчо Петрушевски беше омилен и меѓу најмладите!

Васил Атанасов на својот профил на Фејсбук од непрежалениот глумец се прости со сеќавање… „Додека работев во Велјуса, како наставник по музика, едно сабајле дојде Ванчо Петрушевски заедно со Гоце Тодоровски и ме замолија да ги придружувам музички на сите нивни концерти кои им беа организирани по сите основни училишта …

Повеќе »

Франција ги забранила мобилните телефони во основните училишта: Треба ли истото да го направи и Македонија?

Францускиот парламент вчера конечно ја прифати забраната за користење на мобилни телефони во основните училишта, што беше предизборно ветување на претседателот Емануел Макрон а кое опозицијата го нарече „козметичко”. Претставници на партијата Макрон во Република до движење (РЕМ) која има мнозинство и претставниците на центарот гласале за текстот во Националното …

Повеќе »