(ФОТО) Колегите се простуваат од Ванчо Петрушевски: Чувај се таму во светлината, но чувај не и нас!

Доајенот на Драмски театар и актер почина од струен удар во скопското село Орешани
Еден од најпознатите македонски актери, Ванчо Петрушевски, почина на 67-годишна возраст.


По тој повод, дел од неговите колеги објавија статуси преку кои се збогуваат со него.
Подолу ви ги пренесуваме нивните статуси посветени на Петрушевски.©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …