Tag Archives: простување

(ВИДЕО+ФОТО) НЕСТВАРНИ СЦЕНИ ОД НОВИ САД: Илјадници луѓе се простиле од Ѓорѓе Балашевиќ – лампиони го прекриле небото, факели на Дунав!

Програмата „Ноќта кога Џоле го преплива Дунав“ започнала со песната „Сине мој“, емитувана од звучникот на Кејот на жртвите од рацијата, со која жителите на Нови Сад се простија од својот омилен сограѓанин, големиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина во петокот од корона вирусот. Бројни обожаватели на панонскиот морнар, кои …

Повеќе »

ПОРАКА КОЈА ГИ КРШИ СРЦАТА: Вдовицата на Шон Конери ги откри последните моменти од животот на големиот актер: Од него се збогувала со емотивна посвета

Шон Конери и Мишелин Рокебрун биле 45. години во брак, а уметничката по смртта на сопругот открила како славниот актер ги поминал последните мигови од животот. Легендарниот Шон Конери и уметничката Мишелин Рокебрун биле во брак 45 години, а вдовицата на актерот му се поклони со силни зборови по неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Простување на Бонд од Бонд: „Се надевам дека таму има терен за голф!“

„Со голема тага ја примив веста за смртта на еден од најголемите актери на големото платно“, изјави Даниел Крег, сè уште актуелен филмски таен агент 007, Џејмс Бонд, по веста за заминувањето на Шон Конери. „Сер Шон Конери ќе остане запаметен како Бонд, но и многу повеќе од тоа“, рекол …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци ќе останат со партнерот што ги измамил

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Измамата во врската е главен предизвик со кој се соочуваат многу врски и бракови. На некои од нив им е тешко да простат измама, за некои прошка не доаѓа …

Повеќе »

Три хороскопски знаци кои најлесно ќе простат прељуба

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Измамата во врската е главен предизвик со кој се соочуваат многу врски и бракови. На некои од нив им е тешко да простат измама, на некои прошката не доаѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е простување од најпознатиот автомобил во историјата

Околу половина година по изработката на последната копија, време е за достојно збогување. Се разбира, ние зборуваме за Фолксваген и неговата легендарна Буба. Не само што е еден од најпрепознатливите автомобили во историјата, туку со тираж од 23. милиони единици и над 80. години историја, тој е еден од најпродаваните …

Повеќе »

Лицата родени во овој хороскопски знак најчесто простуваат измама

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во морето причини зошто луѓето се помируваат со својата поранешна љубов, своето место го најде и хороскопскиот знак. Секако, сето тоа зависи од голем број фактори, но ако некој …

Повеќе »

ДЛАБОКИ НЕДОРАЗБИРАЊА НА БРИТАНСКИТЕ ПРИНЦОВИ – Судирот со Вилијам почнал уште во детството: Хари една работа никогаш не му простил!

Во последно време, британските медиуми редовно пишуваат за несогласувањето помеѓу принцевите Хари и Вилијам. Додека некои поради тоа што ги обвинуваат браќата ја обвинуваат Меган Маркл, некои експерти за кралското семејство велат дека конфликтот меѓу браќата потекнува од нивните тинејџерски денови кога Хари честопати морал да ја „преземе вината“ за …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – Млад глумец го поставил последниот статус на Фејсбук: „Кажано ми е дека НЕМА ОПЦИИ а ова е мој начин да се „ЗБОГУВАМ“!

Младиот 33. годишен глумец од Велика Британија, Мајкл Слегс, на Фејсбук поставил проштален статус бидејќи веќе долго се бори со болеста, а сега лекарите му рекле дека му нема спас и дека е прашање на ден кога ќе умре… Gepostet von Michael Christian Sleggs am Mittwoch, 28. März 2018 „Здраво пријатели. …

Повеќе »