Tag Archives: сеќавање

(ФОТО) Ѕвездата на „Малком во средината“ отворено: „Имав осум мозочни удари, не се сеќавам на серијата!“

АКТЕРОТ Френки Муниз, најпознат по улогата во телевизискиот ситком „Malcolm in the Middle“, во интервју зборувал за своето здравје и гласините што го придружуваат. Муниз бил гостин во подкастот на Steve-O’s Wild Ride! каде што рекол дека кружат голем број неточни информации за неговата здравствена состојба. „Ако го пребарувате моето …

Повеќе »

Три работи што мажот СЕКОГАШ ги памети кај жената што ја САКАЛ

Овие работи оставаат трага во неговото срце засекогаш. Иако мислите дека изгледот или мирисот е она што мажите секогаш го паметат кај жените што ги сакале, се лажете. Психолозите дошле до заклучок дека мажот најпрво ги забележува следните три особини кај жената која го привлекува неговото внимание и која одбележала …

Повеќе »

(ВИДЕО) 45. МИНУТИ БИЛ КЛИНИЧКИ МРТОВ А ПОТОА ПРОГОВОРИЛ: Единствена работа на која се сеќавам е…

Овој човек го загубил пулсот 45. минути, но се разбудил со неверојатна визија за задгробниот живот! Камионџија во Охајо го шокирал болничкиот персонал кога се вратил во живот речиси еден час откако го загубил пулсот, после тежок срцев удар – но тој тврди дека она што го видел во тие …

Повеќе »

(ФОТО) Татко и го спасил животот на ќерката благодарение на техниката која ја видел во серијата „Во канцелариа“

Гледањето на серијата „Во канцеларијата“ се исплатела за Мет Убер, кому му помогнала да го спаси животот на неговата четиригодишна ќерка. Имено, девојчето Вера Поси играло „ловење“ и одеднаш паднала. Тато Мет побрзал да и помогне и започна да ја реанимира, иако никогаш порано тоа го немал пробано. „Вера одеднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Првиот натпревар на Лејкерси после трагедијата била голема ода за Коби Брајант:Клубот и навивачите се простиле од легендата!

Кошаркарите на Лос Ангелес Лејкерси синоќа беа поразени од Портланд со резултат 127:119 во натпревар во кој клубот се збогува со легендарниот кошаркар Коби Брајант. Брајант заедно со осум други лица трагично загинаа минатата недела во хеликоптерска несреќа, а неговата смрт беше голем удар за целата НБА лига. Почетокот на …

Повеќе »

(ФОТО) Васил Атанасов: Ванчо Петрушевски беше омилен и меѓу најмладите!

Васил Атанасов на својот профил на Фејсбук од непрежалениот глумец се прости со сеќавање… „Додека работев во Велјуса, како наставник по музика, едно сабајле дојде Ванчо Петрушевски заедно со Гоце Тодоровски и ме замолија да ги придружувам музички на сите нивни концерти кои им беа организирани по сите основни училишта …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари не заборава на својата мајка, лејди Дијана: И тоа како ќе биде „присутна“ на неговиот најважен ден!

Смртта на мајка му, лејди Дијана, оставила неизбришлива трага на животот на принцот Хари, кој во сабота ќе се ожени со американската,бивша, актерка, Меган Маркле. За свршувачката самиот го дизајнирал прстенот на Меган користејќи дијаманти од колекцијата на мајка си… Но, тој и Меган со низа потези, на најсвечениот ден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Четири години од смртта на Пол Вокер: Вин Дизел со емотивно сеќавање на Инстаграм!

„Без оглед каде си, пола милја далеку, или преку половина свет, секогаш ќе бидеш семејство“ напиша Вин Дизел на Инстаграм. Пол Вокер и неговиот пријател Роџер Родас загинаа во сообраќајна несреќа во Калифорнија на 30 ноември 2013 година.Ѕвездата од серијалот „Брзи и бесни“ и Родас тој кобен ден одлучија да …

Повеќе »

(ФОТО) Сеќавање на ревијата која внесе многу иновации во Македонија: „Екран“ е во историјата но и спомените на читателите

Денес е четврток. Денот кога ревијата „Екран“ се појавуваше во продажба…Но, првиот број на ЕКРАН излезе на 20. ноември 1970. година. „Во пресрет на роденденот, ќе објавувам насловни страници и текстови со цел зеднички да се потсетиме на досега најтиражната ревија во Македонија“ напиша на својот профил на Фејсбук, Томчо …

Повеќе »