(ФОТО) Совршен ручек: Печена коленица!

Неделниот ручек во многу домови е вистинска традиција. Тоа е време кога домашните ќе се состанат на масата за да уживаат во најчесто, преобилнниот ручек…
Ви донесуваме рецепт за интересен и по малку заборавен неделен ручек.
Станува збор за фина коленица, традиционално зимско јадење кое често се подготвува како подварок со кисела зелка, но ние ви донесуваме сосема друг рецепт.
Потребно е: една чадена свинска коленица, 350 г моркови, 450 г компири, корен целер, пиперка, две главички кромид, 500 мл супа, 200 мл суво бело вино, сол, црн пипер.
Подготовка:прво исчистете го и исечете зеленчукот, потоа коленицата сварете ја. Исцедете и префрлете во плех за печење. Полијте ја со белото вино и заливајте со супата. Додајте ги компирите и зеленчукот. Печете уште 60 минути.
Коленицата е сочна, мека и вкусна.
Ова јадење можете да го подготвите и со свежа коленица но пред да го додадете зеленукот треба да ја испечете на истиот начин.

Совет: коленицата, ако е свежа, ќе биде уште повкусна ако пред печење ја запржите од сите страни.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

В НЕДЕЛА СИТЕ НА ВОДНО – ДАЛИ СТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА НАЈМАСОВНИОТ ПЛАНИНСКИ НАСТАН ВО РЕГИОНОТ „SPARKASSE LIFE ПРВ ДО ВРВ“?

В недела, на 19 мај годинава, по 12-ти пат ќе се одржи спортската манифестација „Sparkasse …