Tag Archives: свечено

(ФОТО) КРАЛСКОТО СИНО Е НЕЈЗИНА БОЈА – Ја „победила“ Меган па блеснала уште повеќе: Еве што правела Кејт синоќа!

Кејт Мидлтон била домаќинка на приемот во Бакингамската палата… Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон минатата вечер присуствуваше на 25-годишнината од Place2Be, детска добротворна организација, откако го одбележа Денот на Комонвелтот со другите членови на кралското семејство. Прославата беше изведена во Бакингемската палата, а домаќинката на приемот, Кејт, ги остави сите …

Повеќе »

(ФОТО) Совршен ручек: Печена коленица!

Неделниот ручек во многу домови е вистинска традиција. Тоа е време кога домашните ќе се состанат на масата за да уживаат во најчесто, преобилнниот ручек… Ви донесуваме рецепт за интересен и по малку заборавен неделен ручек. Станува збор за фина коленица, традиционално зимско јадење кое често се подготвува како подварок …

Повеќе »

(ФОТО) Алзашки лонец: Превкусно јадење од рерна, а се прави за миг!

Ова е навистина специјалитет… Идеално јадење за неделен семеен ручек, или јадење кое можете да го подгревате во текот на неделата… Состојки: 250 г. мелено месо, по избор 250 г. ориз 1 главичка кромид 1 лажица пире од домати 100 мл. црно вино 3 лажици кисела павлака 150 – 200 …

Повеќе »