(ФОТО) Прогласена е за една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот, а во детството ја исмејувале поради нејзиниот изглед!

Актерката Ања Тејлор-Џој остана запаметена по одличните улоги во сериите „Queen’s Gambit“ и „Peaky Blinders“, а нејзината специфична убавина и истенчен моден вкус го привлекуваат вниманието на јавноста.

View this post on Instagram

A post shared by The Queen’s Gambit (@the.queensgambitnetflix)Меѓутоа, во тинејџерските години Ања поминала низ тежок период:
„Имав многу, многу среќа со моите родители, затоа што кога ме малтретираа поради мојот изглед, мајка ми секогаш велеше да гледаш во нечија внатрешност. Гледаш во некој одвнатре, кого не го гледаш на час, не гледаш ништо слично. Не гледате што им е работа, туку само дали ви се допаѓа срцето на личноста. И навистина морам да и оддадам признание на мајка ми за тоа затоа што навистина ми помогна“, рекла Ања во „The Drew Barrymore Show“ кое го води Дру Баримор.


И’ претходно Ања зборувала за својот изглед, велејќи дека „не се смета за убава“:


„Мислам дека не сум доволно убава за да се занимавам со филмови. Звучи патетично и моето момче ме предупредува дека луѓето ќе мислат дека сум апсолутен морон што ги кажувам тие работи, но јас едноставно мислам дека сум чудна“, изјавила таа за The Sun во 2020 година.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …