Tag Archives: изглед

(ФОТО) Ја нарекуваа чудовиште поради црната бенка на лицето: Еве како изгледа девојчето денес!

Луна Таварес Фенер е родена со голема црна бенка на лицето во форма на пеперутка. Родителите на ова девојче се плашеле дека нивната ќерка поради ова ќе биде жртва на насилство, па решиле да ја однесат на операција на бенки. „Околу 80 отсто од луѓето кои доаѓаат кај мене со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОРДО ГИ НОСИ СЕДИТЕ: „Добро изгледаш за своите…“ е комплимент кој особено ја полудува Џенифер Анистон

„Се чувствувам подобро во мојот ум, тело и дух отколку во моите 20-ти.“ Џенифер Анистон (54) во најновите објави на Инстаграм гордо ги покажа своите сиви прамени, а многумина фасцинираше со својата природност. Во краткото видео актерката носеше едвај видлива шминка, а целта на видеото беше всушност да промовира третман …

Повеќе »

(ФОТО) СУРОВИ КОМЕНТАРИ – Лана Дел Реј повторно мета на критики за изгледот: Што и се случува?

Американската пејачка Лана Дел Реј поради својот изглед повторно се најде на мета на критики од бројни корисници на социјалните мрежи. Папараците ја фотографирале додека уживаше на плажа во Рио Де Жанеиро со своите пријатели. Набрзо на Твитер следеа сурови коментари од нејзините фанови кои веруваат дека таа има проблеми …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатно е како изгледа оваа жена на 60 години: На нејзината убавина би и позавиделе многу помлади девојки

Деми Мур неодамна беше фотографирана во една сосема обична прошетка во Калифорнија, а вниманието на јавноста го привлекол нејзиниот изглед. 60-годишната актерка изгледа како времето да застанало за неа, а како што можете да видите од приложената фотографија, Деми Мур изгледа феноменално надвор од црвениот тепих и филмското платно. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Прогласена е за една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот, а во детството ја исмејувале поради нејзиниот изглед!

Актерката Ања Тејлор-Џој остана запаметена по одличните улоги во сериите „Queen’s Gambit“ и „Peaky Blinders“, а нејзината специфична убавина и истенчен моден вкус го привлекуваат вниманието на јавноста. View this post on Instagram A post shared by Peaky Blinders (@peakyblindersofficial) View this post on Instagram A post shared by The …

Повеќе »

Вирално видео: Медицинска сестра покажала како изгледа плацентата за време на бременоста

Ники Јуркуц е мајка на две деца и медицинска сестра која ги учи жените на социјалните мрежи, Instagram и TikTok за различни работи поврзани со здравјето на жените, но и здравјето на децата, на профилот на Tiny Hearts Education. Во најновото видео Јуркуц покажала како изгледа плацентата за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Изгледа двојно помладо, наликува на Лара Крофт: Манекенката (40) ја открила тајната на својот младешки изглед

Се вели дека таа ги привлекува мажите како магнет, а нејзината тајна за младешкиот изглед изгледа едноставна. Англискиот модел Луси Кларксон стекна слава кога стана официјален модел на Лара Крофт од играта Tomb Raider во 2000 година. Ова значеше патување низ светот со тим од дизајнери, шминкери, стилисти и фотографи, …

Повеќе »

(ФОТО) За неа годините се само бројка: Гвен Стефани го прославила својот 53-ти роденден

Гвен Стефани, американска пејачка и модна дизајнерка, наполни 53. години. Стефани ја започна својата кариера како пејачка на рок бендот No Doubt. View this post on Instagram A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) Пејачката, чиј заштитен знак со години беа платинестата руса коса, црн ајлајнер и црвен кармин, денес …

Повеќе »

(ВИДЕО) Андријана Петрушовска доминираше во „Ѕвездите на Гранд“: Атрактивната Македонка влезе во полуфинале, а со својот стајлинг ги остави сите со отворени усти!

Полека, но сигурно нашата претставничка во најпопуларното музичко натпреварување во регионот, „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Петрушовска обезбеди влез во полуфиналето. Со одлична изведба на песните „Ја волим свој грех“ и „Инсомниа“, Андријана освои пет од вкупно шест гласови на жирикомисијата и со тоа обезбеди бараж-натпреварување од каде всушност беше избрана …

Повеќе »