Tag Archives: тв серии

САКАНАТА АКТЕРКА ПОЧИНАЛА НА 58 ГОДИНИ: Ја обожававте поради нејзината улога во оваа популарна серија, а сега не напушти

Актерката Максин Клибингаитис, која светската слава ја стекна со улогата во серијата „Соседи“, ненадејно почина на 58-годишна возраст, а веста за нејзината смрт ја објавија фановите на нејзината официјална фан страна на Фејсбук. Тие напишаа: Максин Клибингатис 1964 – 2023 година – Со жалење соопштуваме дека денеска почина актерката Максин …

Повеќе »

Починала ѕвездата на серијата Нетфликс: Актерката (26) пронајдена мртва во својот дом, засега не се знае причината за смртта

Јужнокорејската актерка и модел Јунг Чае-јул денеска е пронајдена мртва во својот дом. Таа имаше 26 години.Веста за нејзината смрт ја објави агенцијата со која соработуваше Management Sin, но деталите за трагедијата не беа објавени. Актерката беше позната по нејзината улога во серијата на Нетфликс „Zombie Detective“ и продукциите „I …

Повеќе »

Починал Ленс Редик

Починал Ленс Редик, најпознат по улогите во ТВ сериите The Wire и филмската франшиза на Џон Вик, дознава TMZ. Имаше 60 години. Извор од органите на редот изјави за ТМЗ дека Ленс бил пронајден во неговиот дом денес. Причината за смртта засега не е откриена. Вчера објавил фотографија Ленс неодамна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ СЕ ОТКАЖУВА – АКТЕРКАТА ОД „ПРИЈАТЕЛИ“ КОЈА СЕ БОРИ СО ЗЛОКОБНАТА БОЛЕСТ БЛЕСНАЛА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Покажала дека е силна и испратила моќна порака!

На актерката Кристина Еплгејт, најпозната по улогата во „Пријатели“, и беше дијагностицирана мултиплекс склероза (МС) во 2021 година, а сега се појави на 29-тото доделување на Screen Actors Guild Awards со нејзината ќерка, 12-годишната Сејди, покрај себе и со интересна изјава на стапот што го користи. Ѕвездата, на која и …

Повеќе »

Познат млад актер (34) ненадејно починал

Се уште не е позната причината за трагедијата. Почина Коди Лонго (познат како Коди Ентони), актерот најпознат по улогата на Николас Алмејн во „Days of Our Lives“ на NBC и Еди Дуран во „Hollywood Heights“, потврди неговиот менаџер Алекс Гителсон за „Deadline“. Имаше само 34 години. Лонго бил пронајден мртов …

Повеќе »

НА 45 ГОДИНИ – Актерката Ени Вершинг починала по битка со ракот

Ени Вершинг, актерката најпозната по улогите во ТВ сериите „24“ и „Бош“ и по улогата на Тес во видео играта „The Last of Us“ од 2013 година, починала по двегодишна борба со ракот. Таа имаше 45 години. Сопругот на актерката ја потврди трагичната вест во изјава за Deadline, а истата …

Повеќе »

(ФОТО) Прогласена е за една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот, а во детството ја исмејувале поради нејзиниот изглед!

Актерката Ања Тејлор-Џој остана запаметена по одличните улоги во сериите „Queen’s Gambit“ и „Peaky Blinders“, а нејзината специфична убавина и истенчен моден вкус го привлекуваат вниманието на јавноста. View this post on Instagram A post shared by Peaky Blinders (@peakyblindersofficial) View this post on Instagram A post shared by The …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кирсти Али беше актерска ѕвезда во 80-тите: Од успешна кариера до контроверзни ставови

По веста за смртта на актерката Кирсти Али, многумина се сеќаваат на улогите кои ја одбележаа нејзината кариера, почнувајќи од хумористичната серија „Cheers“ – таа е препознаена по улогите во филмовите „Look Who’s Talking”, „Look Who’s Talking Now”, „It Takes Two“ итн. Кирсти Луиз Али е родена во Вичита, Канзас …

Повеќе »

ПОЗНАТ АКТЕР ПОЧИНАЛ НА СПИЕЊЕ: Имал само 56. години!

Холивудскиот актер Бред Вилијам Хенке починал на 56-годишна возраст. Поранешен играч на НФЛ, кој почна да глуми и се појави во многу ТВ серии, меѓу кои и во хитот „Портокаловата е новата црна“. Семејството открило дека Хенке починал во сон на 29. ноември, но причината за смртта не е наведена. …

Повеќе »