Tag Archives: проблеми

Експертите предупредуваат: Недоволното и брзо џвакање храна може да предизвика повеќе проблеми отколку што мислиме

Не се работи само за проблеми со надуеност и варењето Многу експерти истакнуваат дека недоволното и брзо џвакање на храната може да предизвика проблеми со надуеност, гасови и варење, како и ментално здравје. Ако често јадете „од нозе“ и брзо ризикувате да го нарушите дигестивниот систем. Меѓутоа, дополнително, многу истражувања …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту статусот ниту богатството не можат да и помогнат: Кејт Мидлтон има ретка болест, поради што е толку слаба

Кејт Мидлтон роди три деца, а по секое породување успеваше брзо да ја врати старата фигура. Толку брзо, што некои дури се сомневаа дека таа воопшто била во друга состојба. Сепак, причината не била ниту нејзиниот метаболизам, ниту било каква диета, ниту начин на живот. За време на сите три …

Повеќе »

Ноември ќе биде доста напорен месец за овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ние сме во владеењето на Скорпија, знак познат по тоа што не препушта ништо на случајноста. Овој период е фокусиран на донесување внимателно разгледани одлуки, особено кога станува збор …

Повеќе »

Симптоми кои укажуваат на проблем со тироидната жлезда, а најчесто не ги регистрираме

Тироидната жлезда, пеперутка жлезда сместена на предниот дел на вратот, произведува хормони клучни за метаболизмот и мозочната активност, а нејзината неурамнотежена работа може да предизвика бројни здравствени проблеми. Постојат неколку симптоми кои може да укажуваат на тоа дека оваа жлезда произведува премногу или премалку хормони. Промени во сонот Несоницата може …

Повеќе »

(ФОТО) Ја обвинил дека го изневерува бидејќи детето не личи на него: Вистината излегла на виделина после 38. години

Аљона Романова од Сибир пораснала слушајќи гласини дека нејзината мајка го изневерувала нејзиниот сопруг, откако селаните рекле дека таа не личи на нејзиниот татко. Но, по 38. години, се покажало дека таа, заедно со Ѓулсина Кудрјакова, била воспитана од погрешни родители. Откритието го шокирало семејството на Алјона, особено кога дознале …

Повеќе »

(ФОТО) Легендарната српска актерка која се храни во народна кујна: „Секому може да му се случи!“

АКТЕРКАТА Весна Пеќанац веќе некое време се храни во народна кујна во Белград, каде што беше снимена на почетокот на годината. Сега таа проговорила за целата ситуација. „Имав проблеми. Решив некои, но не успеав да решам се. Гладував. Одлично е да гладуваш, добро е. Јадеш помалку, но џвакаш долго”, рекла …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧНА СЦЕНА – Ги загуби нервите: Ѓоковиќ му го фрли рекетот на Иванишевиќ на трибините на сред меч – но и подари еден на дете со интересен транспарент

Новак имаше потешкотии, неколку пати го менуваше рекетот, а проблем беа жиците. Новак Ѓоковиќ денес играше против Васек Поспишил во четвртфиналето на турнирот во Тел Авив, а во текот на првиот сет српскиот ас имаше потешкотии. Неколку пати го менуваше рекетот, а проблем беа жиците. Ѓоковиќ постојано негодуваше, а во …

Повеќе »

На овие хороскопски знаци им претстои напорна есен

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Есента ПОЧНА. Деновите се скратуваат, а температурите се намалуваат. Дождливите денови полека стануваат секојдневие, а летните настани се веќе далечно минато. Ѕвездите ни подготвија различни предизвици во наредните месеци, …

Повеќе »

Доаѓаат промени: Младата Месечина во Терезија започнува на 25. септември, а еден знак е во голема неволја

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Младата Месечина во Терезија започнува на 25. септември и носи благодети за повеќето хороскопски знаци. Време е за релаксација и одмор. Исто така, би било препорачливо да ги наполните …

Повеќе »