(ФОТО) ПРИСТИГНАЛА СО СОПРУГОТ – Серена Вилијамс на Мет Гала го покажала трудничкиот стомак и открила дека го чека своето второ дете

Појавувајќи се на Мет Гала во Њујорк, Серена Вилијамс откри дека е бремена по втор пат покажувајќи го трудничкиот стомак, а на настанот се појави заедно со сопругот Алексис Оханијан.
Познатата тенисерка минатата година најави повлекување од тенисот, откривајќи за „Вог“ дека сака да го зголеми своето семејство откако во 2017 година ја роди својата прва ќерка.
Зборувајќи со новинарите кои ја интервјуираа на синоќешната Гала, Вилијамс открила дека „тројца“ пристигнале на настанот.
„Бев толку возбудена кога Ана Винтур не покани тројцата на Мет Гала“, изјавила Вилијамс.


Вилијамс, кој е долгогодишен пријател на главната уредничка на „Вог“, Ен Винтур и копретседавачот на „Мет Гала“, претходно учествувала на настанот, кој е организиран од Институтот за костими на Музејот на уметност Метрополитен.
Темата на годинешната гала беше „Karl Lagerfeld: The Beauty Line“, во чест на починатиот дизајнер.


Кадрите од црвениот тепих ја покажуваат тенисерката како позира со сопругот, а за оваа прилика облекла црн фустан на Гучи со бели детали.
Својот труднички изглед го заокружила со бисерно ланче и лента за глава, исто така од бисери.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Среќен мртовец“ утревечер во Дом на АРМ

На 2 декември 2023 година (сабота) во Домот на АРМ, со почеток во 20:00 часот, …