Tag Archives: второ дете

МЕГАН МАРКЛ ВИДЕНА КАКО ЈА ВОЗАТ ВО БОЛНИЦА: Сите го поставуваат истото прашање – дали таа отишла тајно да се породи?

Војвотката и војводата од Сасекс Меган Маркл (39) и нејзиниот сопруг, принцот Хари, три години помлад, го слават вториот роденден на нивниот син Арчи. Како најубав подарок, малечкиот ќе добие сестра која треба да се роди наскоро. Меѓутоа, ако им се верува на пишувањата на едно американско списание, девојчето, за …

Повеќе »

(ФОТО) После раѓањето на ќерката Меган и Хари се повлекуваат од јавноста!

Поради преголемата медиумска помпа по емитувањето на интервјуто што принцот Хари и Меган Маркл и го дадоа на Опра Винфри, двајцата решиле, на почетокот на летото, да направат мала пауза. На почетокот на летото, кога ќе им се роди второто дете, семејството ќе се повлече од јавниот живот некое време …

Повеќе »

(ФОТО) Меган и принцот Хари соопштиле прекрасна вест: Пристигнува уште едно бебе!

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл повторно ќе станат родители! Веста беше потврдена вчера, 14 февруари, на Денот на вљубените. „Можам да потврдам дека Арчи ќе стане постар брат“, ја потврдил среќната вест портпаролот на принцот Хари и Меган, објави „Гардијан“. Инаку Меган и Хари веста ја објавиле на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џастин Тимберлејк го открил името на вториот син

Џастин Тимберлејк потврдил дека тој и неговата сопруга Џесика Бил станале родители на момче во 2020 година, а во разговор со Елен Деџенерис го открил и неговото име – Фајнс!   View this post on Instagram   A post shared by Ellen DeGeneres (@theellenshow) „Тој е одличен и многу е …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Мајкл Даглс добил второ дете: Се огласил и гордиот дедо!

Мајкл Даглас доби уште едно внуче. Неговиот најстар син Камерон стана татко на едно момче. Камерон, кој е ист како татко му, со новостите се пофалил на Инстаграм. Тој објавил фотографија на која позира со својата девојка Вивијан Тибес, која го држи новороденчето и нивната тригодишна ќерка Луа.   View …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Вовед во анатомија“ со фотографија од породилиштето открила дека родила син

Ѕвездата на „Вовед во анатомијата“, Камила Лудингтон и нејзиниот сопруг Метју Ален станаа родители на момче што го именуваа Лукас. 36. годишната глумица на Инстаграм открила дека нејзиното семејство станало побогато за уште еден член. View this post on Instagram After what felt like a year long third trimester… it …

Повеќе »

(ФОТО) Ричард Гир во бракот со 33. години помладата Алехандра добил второ дете!

Познатиот глумец, Ричард Гир со сопругата Алехандра Силва добил и второ дете… Ричард Гир (79) и неговата сопруга Алехандра Силва (37) го добиле второто дете, а според наводите на шпанските медиуми во семејството Гир пристигнало уште едно момче. Парот долго криел дека Алехандра е по втор пат бремена, па новостите …

Повеќе »

Се породила убавата Шехерезада

Како што јавуваат турските медиуми, Бергузар Корел, во нашите простори попозната како преубавата Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, се породила… На свет го донела второто дете кое го добила со турскиот глумец Халит Ергенц. Нејзиниот сопоруг Халит Ергенц, славниот Онур од серијата, и таа веќе го имаат синот Али (8), …

Повеќе »

(ФОТО) „Грдата Бети“ се пофалила: Го чека своето второ дете!

Америка Ферера се прослави со главната улога во серијата „Грдата Бети“, а добитничка е и на Златен глобус. Актерскиот пар се венчал во 2011. година, во 2018. година го добиле синчето Себастијан, а во 2020. очекуваат принова… Американската глумица Америка Ферера (35) на социјалните мрежи ја соопштила радосната вест дека …

Повеќе »