(ФОТО) Отрезнувачки слики на најубавите жени на светот без шминка: Не би ги препознале!

Ни трага од темни кругови, сјаен тен, бујни трепки, совршено обликувани веѓи – повеќето од нас имаат таква слика за жените за кои се вели дека се најубави во светот. Но, таа слика е прилично искривена бидејќи тие, како и секоја друга жена во светот, не се будат така – подготвени за писта. Ова го докажуваат фотографиите на кои биле фатени без трошка шминка.
На гламурозни настани тие се беспрекорно негувани, но зад сето тоа претежно стои армија шминкери кои заедно со фризери и дизајнери ги претвораат во вистински принцези. И’ иако многумина се согласуваат дека природната убавина е најскапоцена, прашањето е дали овие светски sвезди сепак би ја сочувале таа природна убавина за себе.
Ријана

 


View this post on Instagram

 

A Smile Is The Best Makeup A Girl Can Wear💖~Unknown #Quote #Makeup #Nomakeup #Rhianna #Pretty


A post shared by Celebs With No Makeup (@nomakeupcelebss) on


Ким Кардашијан

 

View this post on Instagram

 

Kim Kardashian without makeup #kimk #kimkardashian #nomakeup #makeup

A post shared by Celebs without makeup (@nomakeup_) on

Хајди Клум

 

View this post on Instagram

 

Heidi Klum without makeup #heidiklum #nomakeup #makeup

A post shared by Celebs without makeup (@nomakeup_) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …