Tag Archives: Ријана

(ФОТО) Оскар 2023: Ја вратија елеганцијата на црвениот тепих, поради нив сè застана за секунда

Гламурот и елеганцијата не изостанаа, а еве кои актерки се истакнаа на 95-тото доделување на Оскарите. Вчеравечер во Лос Анџелес се одржа доделувањето на Оскарите, најпрестижната филмска награда во Америка. Годинава отсуствуваше црвениот тепих и доминираше бојата на шампањот, а мошне впечатливо беше дефилето на гламурозните фустани и креации. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ријана споделила слатко видео од синот: „Како реагираше кога дозна дека не оди со мама на Оскарите!“

Ријана наскоро ќе настапи на најпопуларниот настан во светот Ријана долго време го чуваше својот син во тајност, се до семејната фотосесија за Vogue минатиот месец. Сега објави слатко видео, а нејзиниот коментар со изтазот на лицето на детето сите ги насмеа. Таа неодамна настапи на полувремето од Суперболот, каде …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ ЖИВЕЕЛА ВО БЕДА НА БАРБАДОС, СО ТАТКО НАРКОМАН: А ДЕНЕС Е ЅВЕЗДА И НАЦИОНАЛЕН ХЕРОЈ

Пејачката денеска го слави својот 35 роденден! Иако денес нејзиниот живот изгледа како недопирлива фантазија, минатото на Ријана е проткаено со многу тешки моменти. Од мала знаела само за насилство, а потоа и самата го доживеала од поранешен емотивен партнер, кој дотогаш беше нејзината најголема љубов. Познатата убавица од Барбадос …

Повеќе »

(ФОТО) „ПРЕМНОГУ СЕ МРАЧНИ“ – Не се сите воодушевени од новите фотографии на Ријана: Ова изгледа како сцена од хорор филм

Ријана со партнерот АСАП Роки и деветмесечниот син, чие име се уште не го открива, се појавија на насловната страница на британскиот Vogue, но не сите се воодушевени од фотографиите. Имено, на некои од фановите воопшто не им се допаднала нејзината фризура и сметаат дека косата изгледа „изгорено“, но мнозинството …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РИАНА Е БРЕМЕНА! СТОМАЧЕТО ГО УКРАЛО ШОУТО: Пејачката одржа незаборавен настап во ЦРВЕН РАБОТНИЧКИ КОМБИНЕЗОН а никој не го очекуваше ова

Познатата пејачка Ријана синоќа настапи на полувремето на Супербоул, го проследивме нејзиниот настап, првиот по петгодишна пауза и девет месеци откако се породи. Шоуто го украде стомачето кое јасно се гледаше под црвениот комбинезон. Твитер го запалија шпекулациите дека пејачката е повторно бремена, а потоа нејзиниот портпарол ја потврди прекрасната …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана на доделувањето на Златните глобуси во црно од глава до пети: Пејачката носела материјал кој ќе ни се допадне оваа година

Иако го избегнала црвениот тепих, сите ја забележаа Ријана По минатогодишната пауза, Златните глобуси се вратија на Беверли Хилс. Синоќа беа доделени престижни награди на најдобрите филмски и телевизиски продукции на годината. Пред почетокот на церемонијата, сите погледи беа вперени во холивудските ѕвезди кои прошетаа на црвениот тепих. Познатите личности …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејачка мета на жешки сцени со бившиот на Ријана: „Срамота, тој неа ја тепаше“

Американската пејачка и танчерка Нормани се најде на мета на критики од својата публика откако сними страсно видео со Крис Браун, рапер кој јавноста го памети по бруталниот инцидент во 2009. година кога ја претепа светската ѕвезда и неговата тогашна девојка Ријана. 26-годишната Нормани, која е поранешна членка на групата …

Повеќе »

(ВИДЕО) САМО ШТО СЕ ПОРОДИЛА, А ЦЕЛИОТ СВЕТ ЗБОРУВА ЗА ПАРИТЕ НА НЕЈЗИНИОТ СИН: Детето на Ријана има само седум дена, а веќе е познато дека е МИЛИЈАРДЕР!

Пејачката Ријана и нејзиното момче Асап Роки, минатата недела, поточно во петокот на 13. мај, станаа родители на момче. Според странските медиуми, никој не знаел дека пејачката се породила, а неколку дена подоцна веста излезе во јавност. View this post on Instagram A post shared by @rihsflo Она што сега …

Повеќе »

(ФОТО) Момчето на Ријана АСАП Роки, пуштен од ПРИТВОР (а не му е прв пат)! Кога ќе слушнете колку била КАУЦИЈАТА, ќе ви се сврти во главата!

АСАП Роки е уапсен на аеродромот во Лос Анџелес веднаш по враќањето од патување со Ријана, полицијата ги чекала пред нивниот приватен авион. АСАП Роки, со која Ријана го чека своето прво бебе, денеска е ослободен од притвор во Лос Анџелес, каде е виден како влегува во својот џип. АСАП …

Повеќе »