Tag Archives: мајли сајрус

(ВИДЕО) Пукнала прерамката, пејачката со раце ги покрила градите на сцената, но…!

Таа за новогодишниот настап избрала сребрена жешка облека, а кога ја извела песната „We Can’t Stop“ се случил малер… Популарната пејачка Мајли Сајрус настапи на новогодишната забава на NBC во минијатурен комплет составен од здолниште и топ. За време на изведбата пукнала прерамката на топот, а пејачката набрзина ја зграпчила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајли Сајрус „се скршила“ на бината и низ солзи порачала: „Сечие страдање е различно!“

Мајли Сајрус доживеала целосен емотивен слом на сцената, пред нејзиниот настап на Супер Боул Пејачката плачела додека ја изведувала песната, која е посветена на нејзиниот поранешен сопруг Кујам Хемсворт. Во пурпурно-црн навивачки фустан со натпис „FTV“, таа го започнала настапот со навивачката „Еј Мајли“, а во тој момент на сцената …

Повеќе »

(ФОТО) Отрезнувачки слики на најубавите жени на светот без шминка: Не би ги препознале!

Ни трага од темни кругови, сјаен тен, бујни трепки, совршено обликувани веѓи – повеќето од нас имаат таква слика за жените за кои се вели дека се најубави во светот. Но, таа слика е прилично искривена бидејќи тие, како и секоја друга жена во светот, не се будат така – …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Верувале или не – Пејачката го оставила најзгодниот маж на светот поради жена: Папараците ја фотографирале измамата!

Мајли никогаш не била добра во улогата на сопруга, но затоа е брилијантна во улогата на скандал мајстор Мајли Сајрус (26) и нејзиниот сопруг Лиам Хемсворт (29) се разведоа после само седум месеци брак. Пејачката во саботата објави дека двајцата се разделиле за „да се фокусираат на себе и на …

Повеќе »

(ФОТО) Дамите на Греми:Рита Ора оставала без здив!

Музичката индустрија покжала поддршка на проектот „Time’s Up“, па токму како колегите од филмската индустрија на доделувањето на Златните глобуси и’ тие на доделувањето на Греми дошле во црно. Рита Ора дефинитивно предизвикала најмногу внимание поради многу предизвикувачкиот фустан, а Лејди Гага успеала да спои елеганција и екстраваганција во толетата …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ најголемите музички ѕвезди прават преработки:Слушнете ги најдобрите!

Би било чудно да се помисли дека една Бијонсе или Ед Ширен немаат доволно добри, свои, песни па подготвуват преработки со кои ја „зачинуваат“ својата популарност.Но, и тие се меѓу оние кои преработиле туѓа песна – затоа што многу им се допаѓа или од комерцијални причини… Погледнете неколку песни препеани …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто овие пет песни и пејачки се забранети низ светот?

Кога ќе прочитаме дека некоја позната личност направила некој инцидент или „луда“ работа и не е нешто чудно…Но, најчесто тие и својот карактер го внесуваат во музичките видеа… И’, додека некои држави им „прогледуваат низ прсти“, други ги забрануваат нивните песни, па дури и цели албуми. Кејти Пери „Last Friday …

Повеќе »