Tag Archives: кајли џенер

(ФОТО) ГОЛЕМО И ХУМАНО СРЦЕ НА ПОЗНАТАТА СТАРЛЕТА: Кајли Џенер донирала 500.000 долари за деца заболени од РАК и на тој начин одала ПОЧЕСТ на пријател!

Кајли Џенер донирала половина милион долари на детската болница во Вандербилт и на овој начин му оддала почит на својот пријател Хари Хадсон, пејач и текстописец кој се излекувал од рак. Џенер, во соработка со непрофитната организација „Teen Cancer America“, помогнала да се отвори дел од болницата каде што можат …

Повеќе »

(ФОТО) За два дена фотографијата на славната пејачка станала трета најлајкувана во историјата на Инстаграм: Кои се другите 9. кои освоиле најмногу симпатии?

Пејачката Били Ејлиш ги изненадила обожавателите со драстична промена на имиџот. Нејзината препознатлива комбинација на црна и зелена коса ја заменила со платинесто руса. Таа на Инстаграм се пофалила со трансформацијата, а за само 24 часа, фотографијата се најде меѓу 10-те најлајкувани објави на Инстаграм досега. Во моментот на пишувањето, …

Повеќе »

(ФОТО) Отрезнувачки слики на најубавите жени на светот без шминка: Не би ги препознале!

Ни трага од темни кругови, сјаен тен, бујни трепки, совршено обликувани веѓи – повеќето од нас имаат таква слика за жените за кои се вели дека се најубави во светот. Но, таа слика е прилично искривена бидејќи тие, како и секоја друга жена во светот, не се будат така – …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наоми Кембел, Џаред Лето други големи ѕвезди позираат голи – имаат една цел!

АКТЕРОТ Џаред Лето е еден од последните во низата познати личности кои позираат целосно голи или во долна облека за да ги охрабрат обожавателите да одат на гласање. „Не заборавајте да гласате“, напиша Лето под фотографијата. View this post on Instagram Happy hump day P.S. Don’t forget to vote 🗳 …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »

(ФОТО) Кого природата го помазила? Познати ѕвезди фатени без грам шминка – Непрепознатливо се без помош на визажистите!

Додека некои само се ботоксираат и се обидуваат да се придржуваат кон трендот на младоста, други имаат „храброст“ да одат во јавноста без општо прифатеното средство за разубавување – шминка. И тоа е прекрасна слика што повремено sвездите ја испраќаат до јавноста. Иако беспрекорно и скапо негувани, тие исто така …

Повеќе »

(ФОТО) Поради ова сестрите Кардашијан за 24. часа собрале скоро 10. МИЛИОНИ лајкови!

Сестрите на популарната старлета Ким Кардашијан се сè уште едни од најактуелните sвезди во светот, а фотографијата што собра над 10. милиони лајкови за само 24. часа зборува за себе. Кајли Џенер на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која позира заедно со својата сестра Кендал. Познатите сестри ја …

Повеќе »

Американски ФОРБС објавил: Кајли Џенер не е милијадерка, давале лажни податоци

Форбс во моментов ја проценува нето-вредноста на Џенер (22) на околу 900. милиони американски долари Американското списание „Форбс“, кое во март минатата година ја прогласи реалната ѕвезда Кајли Џенер за најмлад милијардер во светот кој заработил пари самостојно, објавиле дека повеќе не веруваат дека нејзината нето вредност е толку голема. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Вака изгледа новата куќа на најмладата милијардерка на светот – чини 37. милиони долари!

ФОРБС потврдил дека Кајли Џенер и понатаму е најмлада милијадерка на светот. Инстаграм ѕвездата и сопственичка на козметичкото царство „Kylie Cosmetics“ станала најмлада самоостварена милијадерка на 22. години, а американските медиуми пишуваат дека овие денови купила вила во Хајден Хилс покрај Лос Ангелес за која дала неверојатни 37. милиони долари. …

Повеќе »