Tag Archives: ким кардашијан

Ким Кардашијан се колне дека е вистина: Посебна исхрана ја лекува псоријазата? Доктор ја решава дилемата!

Ким Кардашијан со години отворено зборува за проблемите со псоријазата, кожна болест, а неодамна изјави дека исхраната базирана на растенија и помогнала да ја контролира оваа болест. Што велат експертите? Дерматологот Ивана Нола рекла дека псоријазата е болест која зафаќа одредени слоеви на кожата, епидермисот и дермисот, а воспалителните промени …

Повеќе »

(ВИДЕО) APPLE TV – Ким Кардашијан ја победила Хилари Клинтон во квизот за знаење за кривично право

Ким Кардашијан ја победила Хилари Клинтон на тест за знаење во право во епизода од претстојната документарна серија на Клинтон за Apple TV, според неодамнешното интервју за магазинот People. Поранешниот државен секретар се спротивставил на Кардашијан, реалити ѕвезда и застапник за реформи во кривичната правда, во квиз за прашања од …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВИНАТА НА ПРВО МЕСТО – Ким Кардашијан ги покажала резултатите од „болното, но вредно“ затегнување на стомакот

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан на своите социјални мрежи откри дека се подложила на уште еден третман за нејзиниот добар изглед. На својот Инстаграм, Ким споделила фотографија од нејзиниот стомак по третманот на негово затегнување, покажувајќи ги резултатите. „Мислам дека ова е мојот омилен ласер. Боли, но вреди”, напишала Кардашијан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕОЧЕКУВАНО – ЌЕРКАТА НА КИМ КАРДАШИЈАН СО СИЛНА ПОРАКА ГИ РАЗНЕЛА МРЕЖИТЕ! Папараците ЈА СЛИКАЛЕ нејзината мајка, а таа држела парче хартија на кое пишувало ОВА!

Деветгодишната Норт Вест, ќерката на Ким Кардашијан и Канје Вест, го привлече вниманието на јавноста кога на свој начин се обиде да се избори за момент на приватност. View this post on Instagram A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian) Норт седела во првиот ред со мајка си на ревијата …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКИ ПОСЛЕДИЦИ – КИМ КАРДАШИЈАН НАСТРАДАЛА ПОРАДИ СТРОГАТА ДИЕТА: Болеста на кожата ја уништила! „Не можев да ги мрдам рацете!“ Еве што јадела!

Реалната ѕвезда Ким Кардашијан, која вообичаено се храни со растителна храна, за Allure изјавила дека конзумирала месо поради строгата диета со која сакала да изгуби дури 15. килограми за да „влезе“ во иконскиот фустан на Мерлин Монро. Меѓутоа, поради ова таа добила хронична воспалителна болест на кожата, со која Ким …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА КОПИРАЛА МОНИКА БЕЛУЧИ, А НЕ И Е НИТУ ДО КОЛЕНА: Најпознатата старлета носела ист фустан како актерката пред 3. децении!

Ким Кардашијан неодамна на Мет Гала „влезе“ во фустанот од пет милиони долари што го носеше Мерлин Монро, златната дива на Холивуд, а овој пат реши да го пресоздаде изданието на уште една позната убавица – Моника Белучи. Ким на Инстаграм сподели серија фотографии на кои позира во необично, сензуално …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шминкер ТРАНСФОРМИРАЛ БАБА во Ким Кардашијан: Промената е НЕВЕРОЈАТНА!

За многу жени, Ким Кардашијан е инспирација и модел кога е во прашање шминката, а пред се контурањето на лицето. Видеото во кое познатиот шминкер ја трансформира својата баба во Ким Кардашијан, за краток период станало вирално, а прегледано е повеќе од 2,5 милиони пати. Бабата на самиот почеток на …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите ја нападнале Кардашијан за новата објава: „Зарем не знаеш дека има војна во Украина?

Реалната ѕвезда Ким Кардашијан со новата објава на Инстаграм се нашла на мета на критики. Таа објавила фотографија на која позира пред луксузен автомобил, опкружена со мноштво чанти и кутии со имиња на модни брендови како Прада, Гучи, Шанел и Луј Витон. Во описот на таа фотографија напишала дека почнува …

Повеќе »

(ВИДЕО) КИМ ПОВТОРНО КАЈ ЛЕКАР: По „пеколот“ со псоријазата се бори со уште една кожна болест!

Ким Кардашијан (41) ги „одвела“ своите обожаватели во ново видео на Инстаграм да го видат нејзиниот преглед кај лекар со кој разговарала за лекувањето на нејзиното ново пореметување на кожата, дисхромијата, кое го добила по долга борба со псоријазата, пишува The Sun. Имено, Ким со текот на годините е многу …

Повеќе »