(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – МЕГАН ПОВТОРНО ЈА КОПИРА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ?! Доаѓаат критики, а и Камила не е поштедена: Тоа беше најголемото ПРОМАШУВАЊЕ досега!

Многу луѓе ја искористија смртта на Елизабета Втора и неколкудневните кралски церемонии за сеќавање на Лејди Дијана, чија смрт, според многу поддржувачи на британската круна, е поврзана со нејзиниот однос со кралицата.

This image has an empty alt attribute; its file name is lejdi-dijana-714x1024.jpg


Општо е познато дека принцезата од Велс не беше сакана од институцијата, туку таа беше сакана од народот. Паралела што ја дели 30. години подоцна со актуелната војвотка од Сасекс, Меган Маркл.
Во меѓувреме, се чини дека Маркл и се восхитува на Лејди Ди, не само поради нејзиниот карактер и став, кои се чини дека го делат, туку и поради нејзиниот стил. Сопругата на принцот Хари и оддаде почит на нејзината покојна свекрва во неколку наврати низ годините.


Војвотката од Сасекс присуствуваше на службата за Денот на сеќавањето во целосно црна облека што доликува на мрачните прилики. Таа носеше капут со ремен над нешто што изгледаше како блуза од тантела која ја спои со смела шапка со широк обод и црвен игла во стил на афион, што ја симболизира поддршката и’ за ветераните и за оние кои ги загубија животите во борба.

Сепак, многумина се сетија дека Камила во една пригода направила нешто слично.
Камила се претставувала како стара пријателка на принцот Чарлс и дури рекла дека е среќна што тој ја нашол вистинската. Сепак, зад затворени врати, двајцата имале тајна врска откако Круната наводно се разделила, бидејќи Камила не била соодветна опција да се омажи за наследникот на тронот.
Камила била толку очајна да ја стекне почитта кај луѓето што понекогаш се чинело дека се обидува да го копира стилот на принцезата Дијана.

Луѓето на Твитер не биле љубезни кон неа и овој обид го нарекле: „Еден од најголемите епски неуспеси во историјата беше Камила која се обиде да го ископира одмаздничкиот фустан на Дијана“.

Фото: Архива/монтажа

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Национално триатлон првенство – Дојран 2024

Викендов во Дојран, во организација на Триатлон федерација на Македонија и Општина Дојран, ќе се …