Tag Archives: лејди дијана

(ФОТО) ВНИМАТЕЛНО ИЗБРАНИ ПАРЧИЊА – Прв банкет на Кејт Мидлтон како принцеза од Велс: Носела посебно избран накит

Вчера започна нова ера за Кејт Мидлтон бидејќи таа за прв пат присуствуваше на кралски банкет како принцеза од Велс, а за оваа прилика им оддаде почит на принцезата Дијана и кралицата Елизабета со парчињата накит што ги избра. Членовите на кралското семејство се собраа вчера на банкет организиран од …

Повеќе »

(ФОТО) ГО ИСТАКНАЛЕ ПОРТРЕТОТ НА ДИЈАНА – Новите фотографии на актерите од серијата „The Crown“ ја воодушевиле јавноста: Верен приказ на сцени од минатото

Неодамна објавените фотографии од претстојната сезона на „The Crown“ уште еднаш покажуваат дека продукцијата го направила вистинскиот избор со тоа што ја избрале Елизабет Дебицки за улогата на принцезата Дијана додека обожавателите ја истакнуваат нивната сличност. Петтата сезона на хит кралската драма на Нетфликс треба да пристигне на 9. ноември. …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ОДМОР ОТИШЛА ВО СМРТ – ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СМРТТА УЖИВАЛА СО ДЕЦАТА И ЉУБОВНИКОТ НА ОДМОР: Фотографии од јахтата „кршат“ срца

Фотографиите од снимањето на серијата за принцезата Дијана покажале како таа ужива на одмор со своите деца и љубовникот еден месец пред нејзината смрт. Започна снимањето на шестата сезона на популарната серија на Нетфликс „The Crown“, а по тој повод се појавија фотографии од актерите од сетот. Имено, Елизабет Дебицки …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – МЕГАН ПОВТОРНО ЈА КОПИРА ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ?! Доаѓаат критики, а и Камила не е поштедена: Тоа беше најголемото ПРОМАШУВАЊЕ досега!

Многу луѓе ја искористија смртта на Елизабета Втора и неколкудневните кралски церемонии за сеќавање на Лејди Дијана, чија смрт, според многу поддржувачи на британската круна, е поврзана со нејзиниот однос со кралицата. Општо е познато дека принцезата од Велс не беше сакана од институцијата, туку таа беше сакана од народот. …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон се сретнала со Олена Зеленска, принцезата со детал и оддала почит на Дијана

ПРИНЦЕЗАТА од Велс Кејт Мидлтон во Бакингемската палата се сретнала со сопругата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Олена Зеленски, пред денешниот погреб на кралицата. Да потсетиме, Олена Зеленска на погребот ќе го застапува и нејзиниот сопруг, кој не можел да дојде во Лондон за да присуствува на церемонијата. View this …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДОЗНАЛА СТРОГО ЧУВАНАТА ТАЈНА ЗА ПРИНЕЗАТА ДИЈАНА: Поранешниот телохранител открил дека неколку недели пред смртта се подготвувала да избега!

Принцезата Дијана планирала да се пресели во САД без синовите само неколку недели пред нејзината смрт, според еден од нејзините поранешни телохранители. Во своите мемоари, „Штитејќи ја Дијана: Приказната за нејзините телохранители“, Ли Сансум раскажува дека принцезата сакала да им каже на папараците за нејзините планови да се пресели во …

Повеќе »

(ФОТО) ОД ЛАГИ ДО ВИСТИНА ИЛИ ОБРАТНО?! Вилијам и Хари биле „држени во темнина“ додека се снимал филмот СМРТ ВО ПАРИЗ за смртта на принцезата ДИЈАНА

Нов документарец за смртта на принцезата Дијана ќе се емитува на британскиот Канал 4 и ќе се занимава со „како моќните поединци, печатот и интернетот создадоа и поттикнаа теории на заговор кои ги надминуваат фактите и ја доведуваат во прашање самата природа на вистината“ за нејзината смрт. Изворите потврдиле дека …

Повеќе »

(ФОТО) Сите се плашат од петтата сезона на серијата „Круна“: Принцот Хари ќе има најголем проблем

Хари и Меган се во многу неблагодарна позиција поради нивниот повеќемилионски договор со Нетфликс, кој ја продуцира супер популарната серија. Сите знаат дека принцот Хари и Меган Маркл потпишаа договор од повеќе милиони долари со Нетфликс – беа споменати бројки од 100. до 150. милиони долари кои најголемиот дигитален стриминг …

Повеќе »

Принцезата Дијана умрела во незнаење: „Една од најдобро одиграните измами во историјата“

Принцезата Дајана до крајот на животот верувала дека принцот Чарлс ја изневерувал со дадилката на нивните синови, Тиги Лег-Бурк, на која Би-Би-Си сега и плати отштета од околу 200.000 фунти за лагите што ги ширел нивниот новинар Матин Башир. Никогаш непрежалената принцеза Дијана трагично почина верувајќи дека нејзиниот сопруг, принцот …

Повеќе »