(ФОТО) Има ли нешто што оваа жена не може да направи? Беше најомразената ЉУБОВНИЦА во Англија, стана КРАЛИЦА, а на крунисувањето го поканила бившиот

Пријателски бивши? Можно е!
Поранешниот сопруг на кралицата Камила, Ендрју Паркер Боулс вчера бил меѓу гостите на крунисувањето на неговата поранешна сопруга Камила и нејзиниот сопруг, кралот Чарлс.
Неговото присуство е изненадување, со оглед на турбулентната историја на оваа поранешна двојка. Но, се чини дека во кралското семејство се е можно…

This image has an empty alt attribute; its file name is kamila-so-soprugot-maldi-1024x750.jpg
Имено, кога Камила стапила во врска со Чарлс, била мажена и имала две деца. Чарлс во тоа време сè уште не бил оженет, но под притисок на семејството морал да се ожени, а сите знаат како заврши тоа.
Сепак, Дијана е запаметена како „кралица на народот“, додека Камила вчера ја презеде круната. Многумина се прашуваат како успеала во сето тоа, од најомразена жена во кралството и јавноста, и љубовница, да стане кралица.Камила и Ендру биле во брак од 1973 до 1995 година и имаат две деца, Том и Лора. Во меѓувреме, Чарлс и Дијана беа во брак од 1981 до 1996 година и ги добија принцовите Вилијам и Хари. Пред и за време на бракот, Чарлс и Камила имале афера која била разоткриена околу 1992 година и тогаш избил вистинскиот скандал.


И покрај сите проблеми и препреки, тие се венчаа во 2005 година со конечен благослов на кралицата.

Се чини дека целата „вода е под мостот“, а Ендру дури присуствувал на церемонијата на нејзиниот и големиот ден на Чарлс.
Очекувано присуствувале и нивните деца Том и Лора.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден слави нашиот истакнат поет, есеист, критичар и преведувач Раде Силјан

Раде Силјан (родено презиме Павловски) е роден на 16 април 1950 година во с. Жван, …