Tag Archives: успешна жена

(ФОТО) Има ли нешто што оваа жена не може да направи? Беше најомразената ЉУБОВНИЦА во Англија, стана КРАЛИЦА, а на крунисувањето го поканила бившиот

Пријателски бивши? Можно е! Поранешниот сопруг на кралицата Камила, Ендрју Паркер Боулс вчера бил меѓу гостите на крунисувањето на неговата поранешна сопруга Камила и нејзиниот сопруг, кралот Чарлс. Неговото присуство е изненадување, со оглед на турбулентната историја на оваа поранешна двојка. Но, се чини дека во кралското семејство се е …

Повеќе »

(ФОТО) „Добро се омажила“: Босанска бизнисменка заработила 300. милиони долари од развод

Успешната босанска претприемачка Санела Дијана Џенкинс за прв пат беше видена на снимање овој викенд во Аспен со актерската екипа на „Вистински домаќинки од Беверли Хилс“, а странските медиуми пишуваат дека Дијана неприметно се вклопила со колегите додека пазарела во голем број продавници, меѓу кои и продавницата.модна куќа Луј Витон. …

Повеќе »