Tag Archives: покана

(ФОТО) Има ли нешто што оваа жена не може да направи? Беше најомразената ЉУБОВНИЦА во Англија, стана КРАЛИЦА, а на крунисувањето го поканила бившиот

Пријателски бивши? Можно е! Поранешниот сопруг на кралицата Камила, Ендрју Паркер Боулс вчера бил меѓу гостите на крунисувањето на неговата поранешна сопруга Камила и нејзиниот сопруг, кралот Чарлс. Неговото присуство е изненадување, со оглед на турбулентната историја на оваа поранешна двојка. Но, се чини дека во кралското семејство се е …

Повеќе »

ПОВИК ЗА КАСТИНГ за млади девојчиња за новиот филм на Леон Ристов

Младиот Леон Ристов и е добро познат на јавноста во Македонија, како актер но и режисер…Toj e студент на Колеџот за филмски студии при Wesleyan University (Веслијан) во Конектикат, САД, 6-то рангиран на листата најдобри филмски факултети во САД од Hollywood Reporter.Неговата филмографија е богата. Уште поважно квалитетна! Тој е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето биле воодушевени од реакцијата на кралот кога еден фан го замолил да се напијат пиво: „Приземјен е“

ЧЛЕНОВИТЕ на кралското семејство се познати по нивната смисла за хумор, а новопечениот крал Чарлс не е исклучок. Видео старо неколку месеци стана вирално на интернет, кога тогашниот принц од Велс ја насмеал толпата со својот духовит одговор откако 36-годишниот Даниел Вокер го поканил на пиво. Во клипот, кој беше …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИНЦОТ ХАРИ ЈА ПРЕКИНАЛ ТИШИНАТА ЗА ТАЈНАТА СРЕДБА СО КРАЛИЦАТА: Се појавија детали за Елизабета, а еве како им дала ВТОРА ШАНСА!

Принцот Хари (37) и неговата сопруга Меган Маркл (40) првпат по повеќе од две години тајно ја посетиле кралицата Елизабета Втора (95), а сега се познати некои детали од средбата. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Имено, принцот Хари го прекинал молкот за …

Повеќе »

(ФОТО) Другарка не ја поканила на свадба затоа што била преубава!

Понекогаш младенците им кажуваат на некои гости дека не можат или не треба да дојдат на нивната свадба по поголема кавга. Најадобрата пријателка на Германката Алена во последен момент и рекла дека не смее да доаѓа. Како причина навела дека е премногу убава! View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ВИДЕО) Забележала лисицата и ја повикале да дојде, се изненадиле од она што се случило

Жена во Канада забележала лисица и ја поканила да дојде, а потоа се изненадила кога навистина и пришла. Снимката од Саскачеван се појави на Румбле и изненади многумина. Лисицата најверојатно дошла затоа што претходно ја хранеле работници од разни компании во околината, па не се исплашила. Погледнете како изгледало тоа: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Може ли Расел Кроу да ги „оживее“ кината?

„Имам нов филм, се вика ‘Unhinged’. Јас не се заебавам со вас. Се вика ‘Unhinged’и ќе биде во кината.Тргнете“ Иако критичарите го нарекоа неговиот нов филм „Unhinged“ (кај нас во најава како „Вон контрола“, во слободен превод – „Исчашен“) „негледлив“ и „непотребно непријатен“, славниот австралиски актер Расел Кроу може да …

Повеќе »

(ФОТО) РЕАКЦИЈА: Зоран Заев го покани Новак Ѓоковиќ да ја посети земјата на „Македонско девојче“!

„Драг Novak Djokovic, твојата изведба на преубавата “Македонско девојче” нѐ воодушеви сите во нашата земја. Прекрасно е чувството кога Ас како тебе се обраќа со почит и љубов на нашиот македонски народ и на сите граѓани во Северна Македонија. Те чекаме во Охрид и Скопје и на сите други убави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каков џентлмен: Еве што одговорил Двејн Џонсон на покана на матурантка?

Кејт Келзенберг, матурантка од Минесота, преку Твитер го поканила популарниот глумец, Двејн Џонсон, да и биде придружник на матурската вечер… Набргу следел и одговор. Џонсон во видео порака која ја објавил на Инстаграм и се заблагодарил на поканата објаснувајќи и дека нема да биде во можност да присуствува, но пронашол …

Повеќе »