Tag Archives: крунисување

(ФОТО) ТАА ЗА ВРЕМЕ НА КРУНИСУВАЊЕТО ГИ ФРЛИЛА КЕЈТ И КАМИЛА ВО ВТОР ПЛАН: Сите се прашуваат која е УБАВАТА елегантна дама со МНОГУ ВАЖНА УЛОГА

Никој не очекуваЛ таа да биде во центарот на вниманието на крунисувањето на кралот Чарлс III, но светот масовно се прашува која е таа. Кралот Чарлс III. Кралицата Камила. Принцовите Вилијам и Хари. Кејт Мидлтон. Ова, меѓу другите, се имињата кои очекувавме да го привлечат вниманието на церемонијата на крунисувањето. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралот Чарлс танцувал пред 20.000 луѓе па сите ги потсетил на овој вирален момент

СИНОЌА во замокот Виндзор се одржа концерт во чест на крунисувањето на кралот Чарлс, на кој настапија бројни ѕвезди. Андреа Бочели, Take That, Кети Пери и Лајонел Ричи се само дел од музичарите кои пееја на концертот пред многубројната публика, меѓу кои и членовите на кралското семејство. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Има ли нешто што оваа жена не може да направи? Беше најомразената ЉУБОВНИЦА во Англија, стана КРАЛИЦА, а на крунисувањето го поканила бившиот

Пријателски бивши? Можно е! Поранешниот сопруг на кралицата Камила, Ендрју Паркер Боулс вчера бил меѓу гостите на крунисувањето на неговата поранешна сопруга Камила и нејзиниот сопруг, кралот Чарлс. Неговото присуство е изненадување, со оглед на турбулентната историја на оваа поранешна двојка. Но, се чини дека во кралското семејство се е …

Повеќе »

(ФОТО) Сам, отфрлен, изолиран: Сите зборуваат за чудниот потег на Хари на крунисувањето

Читач на усни открил што им рекол принцот Хари на гостите кога пристигнал во Вестминстерската опатија за крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс.Војводата од Сасекс пристигнал во исто време со неговите братучетки, принцезите Беатрис и Евгенија, заедно со нивните сопрузи, Едоардо Мапели Моци и Џек Бруксбанк.         …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НЕГО?“ – Фотографија од отечените прсти на кралот Чарлс предизвика загриженост за неговото здравје

Фотографијата од прстите на кралот Чарлс III, која е направена за време на неговото крунисување, предизвика многу корисници на социјалните мрежи да се загрижат за неговото здравје. „Болен човек не може да води народ“, „Што му се случува?“, „Здравјето очигледно му се влоши“, „Загрижен сум за него“, се дел од …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон на крунисувањето во издание за модната историја

Имало само еден дизајнерски избор за принцезата од Велс кога одлучувала што да облече за денешното историско крунисување. И овој пат изборот на Кејт Мидлтон паднал на луксузната модна куќа Александар Меквин, која била таму за најголемите моменти од кралскиот живот на Кејт – од венчавката до крштевката на нејзините …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено е дали принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на Чарлс III

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс III во Лондон, а Меган Маркл ќе престојува во Калифорнија со синот Арчи и ќерката Лилибет, јавуваат светските медиуми. Бакингемската палата ја потврди информацијата во денешното соопштение, велејќи дека „со задоволство потврдуваат“ дека војводата од Сасекс ќе биде во …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОНФЛИКТ СО СЕМЕЈСТВОТО – Принцот Хари поради обвинувањата во мемоарите би можел да биде исфрлен од крунисувањето на кралот Чарлс

Принцот Хари би можел да биде исфрлен од официјалниот протокол на крунисувањето на кралот Чарлс, пишуваат британските медиуми. Причината за тоа се голем број „скандалозни“ откритија од неговите неодамна објавени мемоари. Во својата нова автобиографија наречена „Spare“, Хари упатил низа тврдења и обвинувања против својот брат и татко, нарекувајќи го …

Повеќе »

НЕОЧЕКУВАНО – ШОК ОДЛУКА НА КРАЛОТ ЧАРЛС ПО СКАНДАЛОЗНИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ НА ХАРИ И МЕГАН: Ова никој не го очекувал…

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат поканети на крунисувањето на кралот и покрај тврдењата што ги изнеле против кралското семејство во документарен филм на Нетфликс, објавија странските медиуми. Ако сакаат да присуствуваат, Хари и Меган ќе седнат на историската церемонија на Чарлс на 6. мај, пишува The Daily Telegraph. …

Повеќе »