(ФОТО) Еден од најпознатите холивудски мажишта се маскирал во девојче, можете ли да го препознаете?

На забавните преобразби кои ги донесува Ноќта на вештиците не се имуни ниту богатите и славните.
Додека овие денови сведочиме за бројни помалку или повеќе успешни маски кои бројни славни одлучиле да ги покажат на разни холивудски случувања, една од најзабележителните е онаа на Брус Вилис во која се појавил на забавата на режисерот М. Најт Шималан во Филаделфија.


Иако важи за еден од најмажевните фраери на Холивуд, на Брус не му било тешко да облече фустан и со својот асистент Стивен Џ. Едсам се маскирал во близначките од култниот филм на Стенли Кјубрик, „Исијување“


Тие двајца се појавиле во идентични сини фустанчиња порабени со чипка, бели доколенки и црни сандали. Се’ зачиниле со цветови во косата, а впечатокот го нарушувале само нивните бради.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …