Tag Archives: маска

(Рецепт) МАСЛО СО КОЕ ЖЕНИТЕ ДОМА ГИ „БРИШАТ“ БРЧКИТЕ: Оние кои го пробале велат дека му нема рамен!

Рибиното масло содржи висока концентрација на витамини А и Е, кои ја прават кожата мазна и еластична, а е одличен сојузник во отстранувањето на брчките. Брчките на лицето се појавуваат како резултат на староста но и брзиот и напорен начин на живот. Дамите често бараат разни препарати кои ќе го …

Повеќе »

(ФОТО) Маскираното бебе во авионот ги поделило луѓето: „Ова е опасно!“

ЈАНДРЕ Оперман забележал бебе со маска на целото лице во авион од Окленд до Велингтон, Нов Зеланд. На местото на очите биле направени дупки преку кои бебето може да види што се случува околу него. Јандре го фотографирал бебето, ја објавил фотографијата на Инстаграм и започнала дискусија за сцената. „Бебето …

Повеќе »

Знаци дека можеби сте имале омикрон а не сте ни знаеле

Омикрон досега се покажа како варијанта која предизвикува поблаги и поподносливи симптоми. Тој влијае на горниот респираторен систем и носи симптоми кои тешко се разликуваат од обичната настинка, па луѓето често не одат ниту на тестирање. Ако сте биле болни во последно време и не сте биле тестирани – овие …

Повеќе »

Три трикови како да не ви се замаглуваат очилата додека носите маска

Кога носите очила и маска во исто време, тогаш очилата може да почнат да се замаглуваат поради кондензација. Кога издишувате додека ја носите маската, молекулите на водата во вашиот здив доаѓаат во контакт со маската. Во зависност од тоа колку е порозен материјалот, некои молекули ќе поминат, а други ќе …

Повеќе »

ВЕЧЕН ПАЛАВКО – Денис Родман уапсен

Денис Родман е уапсен на Флорида откако направил проблеми на лет од Лос Анџелес, пренесоа американските медиуми. Контроверзниот поранешен кошаркар, како што се наведува, прво се скарал со стјуардесите и комплетниот персонал во авионот, а потоа и со органите на редот кои го чекале на аеродромот по слетувањето. Сето она …

Повеќе »

(ВИДЕО) Патничка ги шокирала присутните на аеродромот: Носела само костим за капење и маска!

На една страница на Инстаграм, беше објавено видео од русокоса патничка која шета низ неидентификуван аеродром во САД, облечена само во маслинесто зелен костим за капење. „Кога имате забава на базен на пладне и лет на Спирит ерлајнс за влегување во 16 часот“, гласи насловот во виралното видео, објавено на …

Повеќе »

(ФОТО) Луди призори од море: Сите им се чудат на капачите со маски!

Сите го чекаме денот кога ќе ги тргнеме маските и повеќе нема да се грижиме дали сме ги зеле со нас. Но, дотогаш, мора да бидеме претпазливи – иако некои луѓе може да го сфатат премногу сериозно. Слики на луѓе кои не се откажуваат од заштита од коронавирус дури и …

Повеќе »

(ВИДЕО) 28. годишна патничка во авион нападнала стјуардеса – и искршила два заба

На социјалните мрежи се шири уште едно видео од моментот кога бесна патничка ја удира стјуардесата. 28-годишната девојка била предупредена дека мора да носи маска и да се подготви за слетување, што очигледно ја испровоцирало. Потоа ја нападна стјуардесата и и’ скршила два заби. 28-годишниата била уапсена веднаш по слетувањето …

Повеќе »

(Рецепт) Магична КУРКУМА: Лековита зачинска билка која ЛИЦЕТО ГО ПРАВИ БЛЕСКАВО!

Куркумата содржи и витамини Б6 и Б3, фолна киселина и повеќе минерали калиум, железо и манган. Лековитите својства на куркумата веќе долго време се прераскажуваат и пренесуваат во рецептите во источните земји, иако својата популарност ја доби како зачин што се користи за подготовка на ориз и мешунки, што и …

Повеќе »